Balkon kontra taras z deską kompozytową

Pomysłów na aranż poszczególnych miejsc jest zapewne wiele. Nie ma co ograniczać się jedynie do typowych dekoracji. Osoby mieszkające w bloku, które posiadają balkony także mogą kontemplować chwilę na łonie „miejskiej” natury, a wszystko za sprawą ciekawie zaaranżowanego balkonu.

Deska kompozytowa to doskonały materiał

deska tarasowaNie jest potrzebne patio czy ogromny taras, aby można było cieszyć się miejscem na świeżym powietrzu. Balkony także można efektownie zaprojektować, aby wyglądały elegancko i służyły wielu chwilom relaksu. Zacząć należy od podłoża. Wiele razy wybierane są płytki ceramiczne lub gres. Także i specjalne wylewki betonowe mogą być odpowiednie, choć przyznajmy szczerze, nie jest to dekoracyjne. Ciekawą alternatywą do drogich płytek gresowych jest drewno, aczkolwiek koszty te zwiększają się wraz z użytkowaniem. Wtedy po czasie, kiedy widać wyraźne oddziaływanie warunków atmosferycznych drewno przestaje być dekoracyjne, a swoje oszczędności trzeba przeznaczyć na zabiegi pielęgnacyjne, czyli cyklinowanie czy lakierowanie. Pod tym względem zdecydowanie najbardziej atrakcyjnie prezentuje się solidna deska tarasowa. Rozmaity wybór kolorów i wzorów znakomicie dostosowuje się do wymagań różnych osób. Tarasy kompozytowe sprawdzają się pod względem wytrzymałości.

Materiały kompozytowe bardzo przypominają drewno, ale są znacznie trwalsze. Są odporne na deszcz, niską temperaturę, śnieg i nawet grad. Także pod względem nasłonecznienia nie tracą swego uroku poprzez odbarwienia. Taki materiał sprawdza się zdecydowanie najlepiej na tarasach i balkonach w mieszkaniach blokowych.