Bezpieczne budownictwo – domy kanadyjskie w Krakowie

Domy szkieletowe z drewna. To technologia budownictwa, która jak żadna inna, ma tylu samo zwolenników co przeciwników. Na temat domów szkieletowych powstało wiele mitów, i wciąż rodzą się nowe pytania, na które warto szukać odpowiedzi.

Domy kanadyjskie – fakty i mity

domy kanadyjskie krakówZa budowę domu szkieletowego czyli inaczej domu kanadyjskiego, nie warto zabierać się, jeśli nasza wiedza w tym temacie jest nikła. To właśnie brak odpowiedniego doświadczenia spowodował, że wiele inwestycji w domy kończyło się niepowodzeniem. Dzisiaj domy kanadyjskie Kraków powstają z użyciem odpowiednich technik i materiałów. Najważniejsze jest drewno użyte do budowy. Już w tartaku muszą powstać drewniane bale o odpowiednich wymiarach i parametrach, które posłużą później do budowy domu. W Krakowie można znaleźć firmy, które specjalizują się w budownictwie szkieletowym. Tylko ekipa, która przeszła odpowiednie szkolenia i przyswoiła wiedzę w tym temacie, będzie potrafiła zbudować dom łatwy i tani w utrzymaniu, spełniający wszelkie standardy. Ale czym w ogóle jest dom kanadyjski? Jest to rodzaj budownictwa modułowego. Pozwala na bardzo szybką budowę domu. Budynek powstaje kilka razy szybciej niż dom ceglany czy betonowy. Oprócz tego ewentualne błędy można w każdym momencie poprawić co jest niemożliwe przy tradycyjnym budownictwie. Sekretem dobrze zbudowanego domu są drewniane belki, których ilość należy dokładnie wyliczyć. A użyte drewno musi zostać przycięte w zgodzie w projektem i połączone ze sobą w prawidłowy sposób.

To właśnie na tym etapie popełnia się najwięcej błędów. Z tego też wynika opinia, że domy kanadyjskie są nietrwałe i trudne w utrzymaniu. A przecież wystarczy jedynie zatrudnić dobrych fachowców i skrupulatnie przestrzegać planu, aby bardzo szybko powstał dobrze wybudowany dom.