Bezpieczny zbiornik na paliwo

Posiadanie własnych, odrestaurowanych pojazdów wojskowych jest niemałym powodem do dumy dla całej drużyny. Dzięki nim możemy urządzać pokazy na znacznie większą skalę, zarówno na własnym terenie jak i wyjazdowo. Preferujemy jednak nasze własne eventy, gdyż organizacja ich jest najłatwiejsza.

Niestandardowy zbiornik na benzynę do pojazdów

zbiorniki paliwa na zamówienieNa naszym terenie pokazowym możemy bowiem zorganizować bardzo zróżnicowane pokazy i demonstracje możliwości pojazdów. Możemy tam również garażować pojazdy pomiędzy eventami, więc przy terenie pokazowym powstał cały warsztat oraz garaże naszych samochodów. Jedynym problemem było ustanowienie zbiornika paliwa do pojazdów, by zapewnić możliwość zatankowania ich w razie potrzeby. Zbiorniki które dostępne są w sprzedaży bywają albo małe, albo zbyt kosztowne jak na swoją charakterystykę, dlatego zdecydowaliśmy się zaopatrzyć w zbiorniki paliwa na zamówienie. Jedna z firm z którą czasem współpracowaliśmy wykonywała zbiorniki na paliwo ciekłe w najróżniejszej formie, i mogły być po zarówno wersje stałe, przeznaczone do montażu w konkretnym miejscu, zbiorniki podziemne do dystrybutorów, jak i warianty przeznaczone do transportu paliwa. Wszystkie zbiorniki były wyposażone w samozasklepiający płaszcz wewnętrzny, zapobiegający wyciekom i uszkodzeniu zbiornika po przebiciu stalowej warstwy zewnętrznej, oraz eksplozjom mogącym być wywołanymi przez naruszenie zbiornika pod ciśnieniem.

Nie były to zbiorniki szczególnie drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę zabezpieczenia w jakie były wyposażone, i należały do bardzo uniwersalnych, gdyż można w nich przechowywać praktycznie każdy rodzaj paliwa. Idealnie nadawały się więc do składowania dużych ilości paliw spalinowych do silników z uniwersalnym spalaniem.