Blaty powiedzą kim jesteś

Blaty to takie sympatyczne płaskie powierzchnie, które często wykorzystujemy niezgodnie z przeznaczeniem. Zdarza nam się odkładać tam rzeczy, które chwilowo nie pasują nam nigdzie i stopniowo je zagracać. Czy jest zależność pomiędzy stopniem zagracenia a płcią? 

To jak dbasz o dom dużo mówi o Tobie

blatyDla każdej kobiety kuchnia jest miejscem, gdzie wszystko musi być poukładane, a każda rzecz leżeć w miejscu, które ona specjalnie dla niego wybrała. To ich królestwo. Te panie, które raczej działania w kuchni raczej omijają szerokim łukiem i wolą zjeść na mieście pewnie w lodówce mają kilka puszek dietetycznej coli i taki zapas kofeiny w szafkach, że innym wystarczyłby na kilka miesięcy. Blaty kuchenne pań domu, które gotują tam obiady dla mężów, dzieci są przeważnie w nieładzie i na podstawie znalezionych na nich rzeczy można by wiele powiedzieć o ich właścicielkach. Tak samo łazienka. Na pierwszy rzut oka widać, czy mieszka sama kobieta, sam mężczyzna czy może para. Blaty łazienkowe na ogół w 3/4 swojej powierzchni zagospodarowane są przez kobiety, nie oszukujmy się – lubią mieć poukładane. Panowie z kolei mają znaczniej mniej, ale tyko praktycznych kosmetyków, których używają codziennie. Nieważne czy to Kraków, Wrocław czy Warszawa, a może małe miasto, po wnętrzu mieszkania możemy dużo powiedzieć o domownikach. Chłodne i surowe wnętrza to na ogół mieszkanie singla. Rodzina z dziećmi zawsze ma coś w nieładzie. Jest przytulnie, a dziecięce zabawki leżą na każdym kroku.

Każdy z nas na jakieś swoje nawyki odnośnie przechowywania rzeczy czy przyzwyczajenia, najważniejsze jednak jest żeby tam gdzie mieszkamy czuć się dobrze i komfortowo. Bo tak naprawdę to nie meble ani wyposażenie, ale ludzie którzy mieszkają w danym miejscu nadają mu charakteru i czynią je wyjątkowym i dla tych właśnie ludzi najlepszym.