Botox sposobem na zmarszczki

 

Każda z nas marzy o tym, by jak najdłużej wyglądać młodo. Niestety z wiekiem coraz trudniej dbać o cerę, a często okazuje się, że kremy przeciwzmarszczkowe to za mało. Część kobiet decyduje się wtedy na zabiegi medycyny estetycznej.

Stosowanie botoxu – czy warto?

botoxDzisiejsza medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań na problemy związane z objawami starzenia. Jednym z najpopularniejszych sposobów pozbywania się niechcianych zmarszczek jest botox czyli inaczej toksyna botulinowa nazywana też jadem kiełbasianym. I choć szczególnie ta ostatnia nazwa brzmi nieco niepokojąco, nie ma powodów do obaw. W profesjonalnych salonach stosuje się oczyszczone preparaty, specjalnie do tego celu wyprodukowane w odpowiednich warunkach laboratoryjnych. Dlatego też są one w pełni bezpieczne. Ich niewielkie ilości wprowadza się za pomocą cieniutkiej igły w wybrane miejsca. Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu bodźców, które przedostają się z nerwów do mięśni twarzy, powodując marszczenie. Skóra się rozluźnia i zmarszczki przestają być tak bardzo widoczne. Preparat wprowadza się jedynie w mięśnie bezpośrednio związane z dana zmarszczką, także nie zmienia on wyrazu twarzy osoby korzystającej z zabiegu. Ostrzykiwanie nie wymaga znieczulenia, choć może powodować lekki dyskomfort. Sam zabieg trwa ok 15-20 min, a pierwsze efekty są widoczne już po około 2-3 dniach. Po około pół roku botox przestaje działać, więc konieczne może być powtórzenie zabiegu. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek na czole, kurzych łapek czy zmarszczek między brwiami.

Wbrew obawom niektórych osób botox wcale nie powoduje na twarzy efektu maski. Profesjonalny zabieg przeprowadzony przez specjalistę, sprawia, że niepożądane zmarszczki znikają, nie zmieniając wcale mimiki twarzy.

Więcej informacji na stronie: www.beautologyparlour.com.pl