Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?

 

Prawie wszystkie kobiety poświęcają co najmniej godzinę, półtorej na zrobienie idealnego makijażu. Bardzo często wstają wcześnie rano, aby zrobić się na „bóstwo”. To sprawia, że są niewyspane i zmęczone. Na szczęście mogą ułatwić sobie życie wykonując makijaż permanentny.

Makijaż permanentny – na czym polega i jak długo utrzymują się efekty?

makijaż permanentny SzczecinMakijaż permanentny to inaczej makijaż stały, który polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Zazwyczaj jest on stosowany w okolicach ust, brwi a także oczu. Sposób jego nakładania jest podobny do tatuowania a efekty utrzymują się od dwóch do nawet pięciu lat, jednak aby efekt był trwały należy po dwóch tygodniach dokonać korekty oraz raz w roku uzupełniać barwnik. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy ukryć swoje niedoskonałości i podkreślić jej walory. Poza tym makijaż permanentny nie rozmazuje się, dlatego bez obaw możemy pływać czy skakać do wody. Ponadto tego typu makijaż doskonale maskuje defekty naszej skóry, takie jak plamy pigmentacyjne czy przebarwienia i blizny. Na ten zabieg decyduje się wiele kobiet ze względu na oszczędność czasu. Dzięki niemu już nie muszą wstawać godzinę czy półtorej godziny wcześniej by zrobić makijaż. Makijaż permanentny Szczecin to świetne rozwiązanie również dla pań, którym brakuje rano czasu a także ratunek dla osób, które są pozbawione brwi lub rzęs po chemioterapii jak i dla wszystkich tych, którzy nie mogą używać kosmetyków bo są uczuleni na jakiś składnik.

Sama ostatnio zdecydowałam się na taki makijaż, ponieważ rano zawsze brakowało mi czasu na zrobienie tego tradycyjnego. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Teraz już nie muszę wcześniej wstawać a dzięki temu jestem wyspana i wypoczęta. To sprawia, że lepiej się czuje a także lepiej i szybciej wykonuje swoje obowiązki w pracy.