Czy na poczcie znajdziemy papier do plotera?

Poczta kojarzona jest przede wszystkim z wysyłką listów oraz paczek. W ostatnim czasie mamy jednak do czynienia ze sporą zmianą w zakresie asortymentu produktów oraz usług oferowanych przez placówki pocztowe zlokalizowane na terenie całego kraju.

Zaskakujące produkty – papier do plotera

papier do ploteraNastąpiło przeorientowanie poczty na komercyjną działalność o charakterze handlowym. Nikogo nie powinno dziwić, że produkty takie jak koperta b5 czy koperty bąbelkowe są dostępne w placówkach pocztowych, ale już obecność takich towarów jak segregatory czy papier do plotera nie jest taka oczywista. Naturalnie podstawowym asortymentem tego rodzaju placówek są opakowania przydatne w kontekście wysyłki przesyłek pocztowych. Klienci chcący wysłać list na miejscu nie muszą się więc martwić o posiadanie własnej koperty i to niezależnie od tego o jakim rozmiarze listu rozmawiamy. Rozmiar koperty b5 jest co prawda najczęściej spotykany, ale nie jest on jedynym wyborem, szczególnie jeżeli zachodzi konieczność wysyłki większej partii dokumentów. Warto też dodać, że koperty bąbelkowe znakomicie nadają się do wysyłki książek oraz innych publikacji. Folia bąbelkowa umieszczona we wnętrzu papierowej koperty to dodatkowy element zabezpieczający, który może zabezpieczyć okładki wydawnictw przed uszkodzeniem podczas transportu przesyłki do adresata. Asortyment dostępnych towarów stale się poszerza. Warto jednak zadać sobie pytania czy taki trend można uznać za pozytywny. Poczta skupiająca się na prowadzeniu własnej działalności handlowej może dopuścić się pewnych zaniedbań w zakresie usługi związanych z dostarczaniem przesyłek, czyli podstawową usługą oferowaną wszystkim klientom.

Miejmy nadzieję, że osoby decyzyjne znajdą umiar i skupią się na poprawie jakości usług, a nie rozbudowie asortymentu sprzedawanych produktów. W ten sposób klienci będą bardziej zadowoleni.