Czy suplementy diety naprawdę działają?

Każdego dnia wszyscy dążą do równowagi. Ludzie starają się dobrze jeść, ćwiczyć więcej i lepiej spać.  Ale czasami, nawet gdy robi się wszystko co możliwe, potrzebne jest dodatkowe wsparcie, aby poradzić sobie ze stresem, niespokojnym snem czy niedoborami witaminowymi wynikającymi z intensywnego życia. Tutaj właśnie pojawiają się suplementy diety.

Suplementy diety i ich zalety

suplementy diety dla dorosłychOczywiste jest, że suplementy multiwitaminowe mogą poprawić samopoczucie. Udowodniono, że wapń i witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych kości, kwas foliowy zmniejsza ryzyko wad wrodzonych, a witaminy z grupy B zwiększają energię i wspomagają funkcje neurologiczne. Magnez z kolei rozluźnia ciało, przeciwutleniacze zapobiegają niektórym nowotworom, a zarówno witamina C, jak i cynk zwiększają funkcje odpornościowe. To tylko kilka korzyści, jakie oferują suplementy diety dla dorosłych. Istnieje wiele suplementów, które mogą wspomagać określone potrzeby zdrowotne. Na przykład kwasy tłuszczowe Omega-3 mogą wspierać zdrowie osób z wysokimi trójglicerydami, a czosnek może pomóc w obniżeniu wysokiego ciśnienia krwi. Chociaż dieta jest kluczem do uzyskania najlepszych witamin i minerałów, suplementy mogą pomóc. Na przykład, jeśli robi się wszystko, co możliwe, aby odżywiać się zdrowo, ale mimo to, nadal w niektórych obszarach pojawiają się braki, suplementy mogą pomóc. Kluczem jest upewnienie się, że są one stosowane razem ze zdrową dietą i konsumowaniem żywności bogatej w składniki odżywcze. Są bowiem, jak sama nazwa wskazuje, suplementami, a nie zamiennikami.

Każdy kto zmaga się ze stresem, brakiem snu, utratą energii lub niezdolnością do znalezienia równowagi w swoim życiu, powinien rozważyć rozpoczęcie drogi do lepszego zdrowia poprzez włączenie wysokiej jakości multiwitamin i suplementów diety do swojej codziennej rutyny.