Dlaczego powinniśmy kupować koty z hodowli?

 

Obecnie na bardzo szeroką skalę rozwinął się handel kotami z pseudohodowli, w których nie dba się ani o stan zdrowia zwierzęcia, ani o jego ogólne warunki. Niektóre z nich noszą cechy rasowych, jednak nie mają rodowodów, zazwyczaj są również mieszankami.

Jak wygląda prawdziwa hodowla?

hodowla kotów brytyjskichZwierzęta, które rozwijają się w takich hodowlach, zazwyczaj są zaniedbane i mają problemy ze zdrowiem. Jednak są sprzedawane za niskie kwoty, co wiele osób zachęca do zakupu. Zazwyczaj dopiero po jakimś czasie wychodzi na jaw, iż dane zwierze nie jest rasowe i posiada wiele chorób, o których wcześniej mogliśmy nie mieć żadnego pojęcia. Dlatego tak ważne jest, by kupować zwierzęta zawsze z zarejestrowanych i pełnoprawnych hodowli. W takich hodowlach bardzo dba się o zwierzęta, o psy czy też o koty. Są one odpowiednio karmione, mają świetne warunki, dba się również o ich stan zdrowia i cały czas monitoruje bardzo dokładnie rozwój. Dziś na terenie Polski bardzo rozwinięta jest polecana hodowla kotów brytyjskich. Mnóstwo osób decyduje się na zakup tych wyjątkowych kotów, o dość krępej budowie ciała i łagodnym usposobieniu. Urzeka w nich nas przede wszystkim to, iż mają nietypowe kolory, a ich budowa ciała dodaje im uroku. Takie koty świetnie nadają się do trzymania w domu, mogą również w tych domach być dzieci. Często z łatwością przyzwyczajają się do innych kotów, a nawet i psów. Oczywiście nie są to koty tanie, należy zapłacić za nie odpowiednią sumę. Jeśli jednak poszukujemy prawdziwego puchatego przyjaciela, ten kot jest pod tym względem idealny.

Kupując kota z zarejestrowanej hodowli, tak naprawdę polepszamy życie wielu zwierzaków. Napędzamy bowiem ich rozmnażanie się w naprawdę bardzo dobrych warunkach, gdzie mogą się one rozwijać. Poza tym takie hodowle zawsze bardzo dbają o och ogólny stan zdrowia.