Do czego służą separatory tłuszczu?

Jednym z największych problemów każdej działalności o charakterze fast foodów, jest radzenie sobie z odpadkami. Odpadki, jakie dostają się do ścieków, są wyjątkowo zanieczyszczone i problematyczne. Chodzi tu głównie o tłuszcz, który trudno jest oddzielić od wody, a jego obecność w niej, sprawia duże trudności w oczyszczalni ścieków.

Jak powinno się montować separatory?

separator tłuszczuDlatego powinno się montować odpowiednie separatory, które byłyby odpowiedzialne za oddzielenie tłuszczu i reszty wody, co zdecydowanie ułatwi późniejsze oczyszczanie ścieków. To bardzo ważne, by montować takie urządzenia w odpowiedni sposób, ponieważ inaczej nie będą w stanie poprawnie działać. Po pierwsze separator tłuszczu musi być zamontowany w pobliżu takiej restauracji. To właśnie od tego, jak blisko się znajduje, zależy, jak będzie sprawny. Ponadto, ścieki doprowadzone do niego powinny biec za pośrednictwem grawitacji, dlatego rurki doprowadzające muszą być ustawione pod pewnym kątem. Zapobiegnie to również osadzaniu się tłuszczu w rurach i tym samym hamowania przepływu. Separator jest niezbędnym urządzeniem, jednak powinni montować go fachowy. Po pierwsze należy odpowiednio policzyć nachylenie rur, odpowiednie osadzenie w ziemi i trzeba wiedzieć, jak owe rury podłączyć do separatora. To właśnie zapewni gwarantowane oczyszczanie ścieków z tłuszczu i zarazem, spokój na wiele lat. To ważne nie tylko ze względów ekologicznych, ale również ekonomicznych.

Bez zamontowania takiego separatora, szybko rury zostałyby zapchane i niemożliwe okazałoby się korzystanie z wszelkich zlewów. Dalej doprowadziłoby to do pleśni, brudu i kłopotów z porządkiem. Kolejnym krokiem byłoby zamknięcie lokalu. Dlatego niezwykle istotne jest, by dbać o zdrowe środowisko w swoim miejscu pracy.