Do okulisty z dzieckiem

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy bardzo zapracowani. Dorośli wspinaniem się po kolejnych szczeblach drabiny kariery, młodzież życiem studenckim i szkolnym i nawet dzieci wydają się być zatopione po uszy w swoich zajęciach.

Dlaczego trzeba udać się z dzieckiem do okulisty?

Soczewka kontaktowaW ten sposób bardzo często omijają nas wydarzenia, na które nie zwracamy uwagi. Nie zwracamy, a powinniśmy. Być może umknęło nam, że nasz synek nie był w stanie przeczytać nazwy ulicy z tabliczki oddalonej zaledwie o kilka metrów? Albo to, że córka narzekała, że musiała zostać przesadzona do bliższej ławki w klasie, gdyż z ostatniej nie widziała słów pisanych przez nauczyciela na tablicy? Tego typu objawy są wyraźnym znakiem, że należy udać się do okulisty i nigdy nie należy ich bagatelizować. Być może dziecko będzie przerażone koniecznością noszenia okularów i nie powie nam, że widzi słabiej niż rówieśnicy, dlatego trzeba zwracać uwagę na szczegóły, takie jak mrużenie oczu czy podchodzenie bliżej napisów. Możliwe, że będzie to wywołane nieprzyjemnymi wspomnieniami, kiedy to rodzice przestrzegali je, by nie siedziało zbyt długo przy komputerze, bo zepsuje sobie oczy i będzie musiał nosić okulary. Niewykluczone, że nasz syn bądź córka obejrzeli w telewizji film, w którym głównym wątkiem były perypetie dziecka, które musiało nosić okulary i wszyscy się z niego wyśmiewali. Dlatego nie wolno bagatelizować wszelkich objawów lęku naszego dziecka i starać się je na bieżąco rozwiewać. Kiedy już zabierzemy dziecko do lekarza, należy spokojnie porozmawiać z nim o tym, co go czeka, jak będą wyglądały przeprowadzane przez okulistę badania i wytłumaczyć, że ani okulary ani soczewki nie są takie straszne jak mu się wydaje.

Warto wspomnieć, że niektóre szkła, jak seria freshlook dimensions, potrafią zmienić kolor oczu – to na pewno zafascynuje naszą pociechę. Jeśli spędza ona dużo czasu przy komputerze dobrym rozwiązaniem byłyby soczewki takie jak acuvue oasys albo na przykład air optix aqua, które nawilżą gałkę oczną dziecka i zapewnią mu pełen komfort pracy bądź rozrywki przy świecącym ekranie.