Dobre gumowe piłki

Rozwój dziecka przebiega bardzo dynamicznie, zwłaszcza w pierwszych trzech latach życia, kiedy mózg rozwija się najszybciej. Dlatego w tym okresie bardzo ważne są różnorodne zabawy, które świetnie stymulują mózg.

Od jakiego wieku jest gumowa piłka?

gumowe piłkiZabawa z niemowlakami jest nieco inna niż z dzieckiem dwu – trzyletnim, gdyż jego możliwości i umiejętności są różne. Dzieci rozwijają się nieustannie od pierwszego dnia życia, dlatego nie warto tracić czasu, tylko od razu angażować malucha do wielu rodzajów zabaw. Przeważnie w okolicy drugiego – trzeciego miesiąca życia, dzieci zaczynają świadomie poruszać rączkami i nóżkami oraz próbują łapać przedmioty i wkładać je do buzi. Na wczesnym etapie maluchy wszystko w ten sposób badają, dlatego przedmioty, które im dajemy muszą być odpowiednio duże. Dobrym przykładem zabawki w tym okresie są gumowe piłki, które mogą mieć różny kształt i wielkość. Są to zabawki sensoryczne, które maluch może bezpiecznie wkładać do buzi. Przede wszystkim zabawa nimi ćwiczy ruchy małych rączek, paluszków i percepcję oko – ręka. Mogą to być piłeczki o różnych teksturach, przez co będą pobudzać dziecko do ich badania. Można je wkładać dziecku do rączek, dotykać nimi jego ciała czy turlać je przez nim. Ważne aby zaciekawiać nimi dziecko, które będzie dążyło do wzięcia ich do rączki. Co najważniejsze są one wykonane z bezpiecznej gumy, która jest odpowiednio miękka i lekka, zatem nawet małe dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy. Żywe kolory piłeczek dodatkowo stymuja mózg.

Jeżeli chcemy kupić dziecku przydatną zabawkę, która będzie intensywnie wpływać na jego rozwój umysłowy i fizyczny, to warto postawić na sensoryczne półeczki gumowe. Mają one kolce i wypustki o odmiennych długościach i wielkościach, co bardzo ciekawi dzieci.