Dobry rejestrator do samochodu

 

Kamery samochodowe były bodaj najpopularniejszymi urządzeniami, umożliwiającymi zapis przebiegu dowolnej trasy. Czasem jednak ich obecność bardziej przeszkadzała niż pomagała, dlatego też zamiast nich stosowane były urządzenia podobne do nadajników GPS, rejestrujące trasę oraz wszelkie informacje o jej przebiegu.

Rekomendowane rejestratory samochodowe

rejestrator jazdyUrządzenia te montowane były przede wszystkim w samochodach służbowych i dostawczych, gdyż dzięki nim pracodawcy mogli bardzo szybko i dokładnie ocenić pracę kierowców, jak również znacznie sprawniej rozwiązać sytuacje problemowe, powstające na drodze. Tego rodzaju stosowny rejestrator jazdy montowany był zazwyczaj pod pulpitem samochodu, w taki sposób by nie mógł być usunięty z samochodu przez kierowcę z jakiegokolwiek powodu. Z racji iż urządzenie podłączone było bezpośrednio do akumulatora pojazdu, nie wymagało żadnego zewnętrznego źródła zasilania, więc działało nieprzerwanie od momentu uruchomienia samochodu, nie potrzebując również manualnej aktywacji.. Rejestratory tego typu wysyłały informacje o przebytej trasie za pomocą połączenia satelitarnego do wybranego urządzenia. Mogły również być na bieżąco monitorowane przez operatora, dlatego często były wykorzystywane przez agencje ochrony w celu koordynowania samochodów grup interwencyjnych.

W zależności od modelu, rejestratory mogły być całkowicie zależne od jednostek centralnych, lub posiadać magazyn danych na którym zapisywane były wszystkie dane z dnia jazdy, łącznie z mapami satelitarnymi, pokazującymi dokładną przebytą przez pojazd trasę. Rejestratory mogły być również połączone z kamerami samochodowymi, lub nawigacjami satelitarnymi, znacznie zwiększając ich możliwości, ale również rozszerzając ilość rejestrowanych parametrów.