Dokładne badanie DNA

Każdy z nas jest inny, wyjątkowy, a o tym wszystkim stanowią nasze geny, które są zakodowane w kodzie DNA. To właśnie w nim można znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące nie tylko nas, naszego pochodzenia czy stanu zdrowia, ale też całej ludzkości.

Ile kosztuje badanie laboratoryjne DNA?

laboratoryjne badania dna we wrocławiuPomimo tylu lat badań nad ludzkim ciałem, wciąż pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi. Każdy człowiek dziedziny pewną część genów po swoich rodzicach i przodkach, ale reszta kodu jest tworzona w trakcie rozwoju w życiu płodowym. To bardzo ważny etap, gdyż może w nim dojść do przeróżnych mutacji, które nie pozostaną obojętne dla stanu zdrowia. Jedne mutacje powodują brak palca czy wzroku, a inne odpowiadają za ciężkie choroby. Wiele chorób jest dziedziczonych po przodach, zatem badanie genomu wydaje się bardzo ważne, zwłaszcza w rodzinach, w których już pojawiły sią jakieś schorzenia. Laboratoryjne badania DNA we Wrocławiu pozwalają na ustalenie predyspozycji do poszczególnych chorób, ale nie tylko. Takie badanie można wykonać w celu sprawdzenie reakcji organizmu na poszczególne leki, opracowania sposobu odżywiania zgodnego z genami, ustalenia ojcostwa czy zdiagnozowania konkretnej choroby. W genach mamy zapisany nasz charakter, kolor skóry, włosów, wzrost czy kolor oczu. Badania prowadzone w laboratorium są wyjątkowo dokładne, ale też drogie. Najtańsze badanie kosztuje około kilkaset złotych, ale są też takie, za które trzeba zapłacić nawet ponad dwanaście tysięcy złotych. Minusem może być to, iż nie są refundowane.

Często wykonanie badania DNA jest jedyną szansą na zdiagnozowanie występujących objawów czy określenie predyspozycji do konkretnych schorzeń. Przeważnie wykonują je pacjenci chorzy lub mający w rodzinie przypadki ciężkich chorób i chcące zawczasu im przeciwdziałać.