Dresówka na różne ubrania

 

Samodzielne szycie ubrań, zwłaszcza dla dzieci, jest obecnie bardzo modne. Nic dziwnego, szyjąc samodzielnie możemy zrobić ubranie bardzo dobrej jakości w cenie o wiele niższej, niż podobnej jakości produkt kosztowałby w sklepie. Mamy przy tym pewność, że stosujemy dobre materiały, a ciuszki są bardzo wygodne dla dziecka.

Dresówka pętelka – dobry materiał do szycia

tania dresówka pętelkaJednym z najpopularniejszych ostatnio materiałów do szycia odzieży dla dzieci jest ostatnio dresówka pętelka. Jej nazwa bierze się od charakterystycznego splotu tej dzianiny, na której wewnętrznej stronie widoczne są małe pętelki. Skład dresówki to bawełna z domieszką elastanu w ilości, w zależności od konkretnego producenta, około 3% do 8%, choć zdarzają się też inne. Dzięki takiemu dodatkowi materiał jest bardzo elastyczny, a wysokiej jakości bawełna w takim splocie gwarantuje, że nawet tania dresówka pętelka będzie bardzo miła i przyjemna w dotyku. Dresówka jest materiałem oddychającym, który prasuje się bardzo łatwo lub też wcale nie wymaga prasowania. Cechuje go niska kurczliwość, więc przed szyciem niekoniecznie musimy się przejmować dekatyzacją dzianiny. Z takiego materiału można szyć rozmaite ubranka dla dzieci, od spodni przed bluzy, czapeczki czy chusty, jednak warto się wcześniej upewnić, że posiada od Certyfikat Oeko Tex Standard 100 w klasie I. To dla nas gwarancja, że będzie dobry na ubranka dla maluchów. Jednak z dresówki można szyć także ubrania dla dorosłych, jak spódnice, sukienki czy kominy.

Dresówka pętelka jest stosunkowo tanim materiałem, występującym w ogromnej liczbie wariantów kolorystycznych i w różnych gramaturach. Można więc szyć z niej ubrania i ubranka na cieplejszą porę roku, jak i na zimę. Niska cena w połączeniu z wysoką jakością to doskonały powód, żeby wybrać tę właśnie dzianinę.