Duża powierzchnia – wiele możliwości

Łazienka z dużą powierzchnią daje nam możliwość urządzenia jej w taki sposób, jak tylko byśmy chcieli. Nie musimy się martwić o to, że zabraknie nam miejsca, kabina prysznicowa będzie za duża i nie zmieści się nam do łazienki oraz będziemy musieli zrezygnować z wymarzonych dekoracji.Duża powierzchnia pozwala nam na stworzenie dwóch stref: sanitarno-kąpielową inaczej strefa mokra (strefa WC i bidetu, umywalki oraz strefa wanny i kabiny prysznicowej) oraz wypoczynkowa czyli strefa sucha. Trzeba pamiętać o odpowiednim urządzeniu łazienki,aby te dwie strefy ze sobą współgrały i nasza łazienka była funkcjonalna.

Kabiny prysznicowe – wygoda w łazience

W dużej łazience możemy wybrać kolory ciemne, które optycznie zmniejszą nam pomieszczenie, również kolory jasne typu biel lub błękit są znakomitym rozwiązaniem. Nasze pomieszczenie będzie wydawała się większe, czystsze oraz przyciągało swoim ciepłem .Przy tak dużej powierzchni można użyć wanny ale również kabiny prysznicowe są bardzo dobrym rozwiązaniem. Kabiny prysznicowe powinny być funkcjonalne. Na rynku mamy do wyboru kabiny z hydromasażem, a nawet z radiem. Można również zamówić kabinę prysznicową na wymiar.Wanny natomiast są preferowane dla osób, które uwielbiają długie i relaksujące kąpiele. Wanny również możemy dostać z hydromasażem lub jacuzzi.kabiny prysznicowe

Przy tak dużej powierzchni możemy umieścić dwie umywalki , szczególnie gdy korzysta z nich więcej niż jedna osoba, co pozwoli nam ominąć porannych kolejek. W dużych łazienkach dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie umywalki niskim murkiem od reszty urządzeń, na którym można zamontować haczyki na ręczniki.Sferę wypoczynkową natomiast możemy zaopatrzyć w leżaki o regulowanych podnóżkach i podgłówkach, ręczniki, regały, szafy oraz komody do przechowywania przyborów toaletowych. Jeśli lubimy robić poranny makijaż w toalecie, można to miejsce zagospodarować również na toaletkę. Użycie wielu dekoracji np. kwiaty, świece oraz wazony nadadzą naszej łazience charakteru. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej powiększyć pomieszczenie, możemy do tego wykorzystać lustra. Zastanówmy się jednak, czy przy dużej łazience faktycznie jest nam to potrzebne. Małe lustro w zupełności wystarczy.