Fotowoltaika na naszej szkole

Nasza szkoła zawsze była w czołówce placówek edukacyjnych, jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania. Nasza dyrektorka, pani Kowalska-Malinowska dbała o częste wprowadzenie takich nowości.

Nowoczesna fotowoltaika w placówkach oświaty

nowoczesna fotowoltaikaTo na pewno dodawało prestiżu naszej szkole. Ostatnio zabrała się także za remontowanie naszej placówki. Trzeba było wymienić stare drewniane okna na te nowoczesne, plastikowe, odmalować trochę ścian, a do tego wymienić ogrzewanie. Ostatecznie stanęło na tym, ze miała się u nas pojawić własna elektrownia słoneczna. Nie wiedzieliśmy na jakiej zasadzie ma to działać, i gdzie będzie zamontowane.
Na zdrowy rozsądek uznaliśmy, że panele fotowoltaiczne nadają się tylko na dach, a że jest płaski, to bez problemu da się tam rozstawić taką instalację. Nie wiedzieliśmy jednak po co to wszystko, bo chodziło o wymianę ogrzewania, a nie o obniżenie rachunków za prąd. Jednak okazało się potem, ze jakoś te panele słoneczne mają być podłączone do naszego ogrzewania i przez to będzie dodatkowa oszczędność. Zapewne nasza szkołą dostałą na to jakąś dotację, bo nowoczesna fotowoltaika jest kosztowna i nie wiem, czy byłoby nas na to stać. Jednak to była chyba dobra inwestycja. W końcu takie ekologiczne rozwiązania są coraz częściej stosowane nie tylko w domach prywatnych, ale również w fabrykach, urzędach, czy jak w naszym przypadku w szkołach, czy w innych instytucjach użyteczności publicznej.

Zobaczymy jak to potem będzie wszystko działać, na razie jesteśmy na etapie zamontowania wszystkiego na dachu, dopiero w zimie zobaczymy jak to się sprawuje.