Gabinet terapeutyczny dla małżeństw w Poznaniu

Na początku wspólnej drogi, gdy jesteśmy młodzi i zakochani wszystko wydaje się być łatwe i proste. Naszpikowani przez media pięknymi historiami o miłości i szczęśliwym zakończeniu każdej niemal historii miłosnej, wchodzimy w nasze wspólne życie z entuzjazmem i zapałem.

Terapeuta wsparciem dla małżonków

terapia małżeńska poznańCzęsto nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jakie trudności i problemy możemy na wspólnej drodze napotkać. Dzieci, wspólne obowiązki i zadania, pojawiające się zgrzyty i konflikty, mogą się nawarstwiać i doprowadzić do sytuacji, w której myślimy o rozstaniu i złożeniu pozwu rozwodowego. Warto wcześniej sprawdzić co może nam zaoferować terapia małżeńska Poznań.  Fachowo podjęta z małżonkami mediacja i terapia, o ile oczywiście obie strony są na nią zdecydowane, chętne i gotowe do podjęcia wysiłku ratowania rodziny, finalnie może doprowadzić do pozytywnego skutku. To znaczy, ze może się okazać, że mimo pierwotnego załamania i chęci poddania się, wciąż łączy nas silne uczucie i wiele emocji, które mogą być fundamentem do budowania całkiem nowej i jakościowo znacznie bardziej dojrzałej i poukładanej, relacji miedzy małżonkami. Nauka wzajemnego słuchania i rozumienia kierujących obojgiem motywacji i racji, znacznie ułatwia kontynuację wspólnej drogi. Terapia jest w stanie odkryć przed nami, całkiem nieznane nam do tej pory możliwości, zachowania i metody rozwiązywania spornych sytuacji. Nauczy nas empatii i zwiększy naszą zdolność do przewidywania uczuć drugiej strony.

Wszystko to finalnie doprowadzić ma nas do odkrycia całkiem nowej jakości wspólnego życia. Nikt nie wykona za nas ogromu pracy. Nikt nie przecierpi za nas wielu ciężkich chwil i emocji, więc nie będzie to proces lekki i prosty, ale za to z pewnością wart zainwestowanego w niego czasu, wysiłku a także pieniędzy.