Gdzie szukać znanej poradni dietetycznej?

W obecnych czasach coraz częściej obserwuje się nadwagę i otyłość nie tylko u dorosłych, ale także co jest niepokojące u dzieci.  Wielu rodziców szuka pomocy u specjalistów jakimi bez wątpienia są dietetycy. Gdzie znajdziemy polecaną i znaną poradnię dietetyczną , która pomoże nam i naszym pociechom uporać się z problemem?

Wyjątkowa i znana poradnia dietetyczna

znana poradnia dietetyczna krakówJak możemy zauważyć nasze społeczeństwo nie tylko się starzeje, ale również ma problem z nadwagą i otyłością.  Co gorsza ten problem coraz częściej dotyka również dzieci.  Jak możemy zauważyć jedną z wielu przyczyn naszych problemów z nadwagą czy otyłością jest złe i nieregularne odżywianie. Niestety zamiast zjeść pożywny posiłek bogaty w substancje odżywcze i witaminy zarówno my dorośli, jak i nasze dzieci opychamy się gotowym i niezdrowym jedzeniem pochodzącym z różnego rodzaju fastfudów. Jak sobie z tym radzić? Gdzie się udać po pomoc? Jeśli  interesuje nas znana poradnia dietetyczna kraków to jedno z wielu miast w Polsce, w którym możemy szybko dostać się do dietetyka.Jedynym i podstawowym warunkiem jest jednak posiadanie specjalnego skierowania, po które musimy się udać do lekarza podstawowej opieki medycznej. Kiedy już uzyskamy takie skierowanie możemy się udać sami lub z dzieckiem do gabinetu dietetycznego, gdzie zanim otrzymamy pomoc lekarz przeprowadzi z nami lub naszym dzieckiem i z nami wywiad, z którego dowie się o naszych przyzwyczajeniach oraz sposobie odżywiania się i aktywności fizycznej. Na [odstawie przeprowadzonego wywiadu oraz kontroli naszej masy ciała i wzrostu dietetyk stwierdzi czy wymagamy jego pomocy, a jeśli tak to w jakim zakresie.  Zwykle bywa tak, ze osoba cierpiąca na nadwagę czy  otyłość była poddawana specjalnej terapii, która obejmowała specjalna zbilansowaną dietę i aktywność fizyczna. Dieta jest oparta o piramidę zdrowego żywienia i polega na wprowadzeniu pięciu posiłków dziennie bogatych w warzywa i owoce oraz nabiał.  Należy jednak bezwzględnie  pozbyć się z naszej diety słodyczy i słodkich gazowanych napoi. Najlepiej pić czystą wodę. Jeśli chodzi o aktywność fizyczna należy dużo spacerować, biegać jeździć na rowerze.  Taka dieta obejmująca wszystkie zalecenia powinna trwać kilka do kilkunastu miesięcy pod okiem specjalisty. Po zakończeniu terapii nadal należy stosować się do zaleceń dietetyka by nie nastąpił tzw. efekt jo jo.

Jak widzimy problemy z nadwagą dotyczą każdego bez względu na wiek. Dlatego jeśli zdiagnozujemy u siebie lub zauważymy objawy otyłości lub nadwagi warto udać się jak najszybciej do dietetyka i stosować się do jego zaleceń.  Pamiętajmy, że zdrowie i życie mamy tylko jedno i należy o nie dbać. Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o siebie i swoich bliskich.