Innowacyjne płyty izolacyjne

Nowoczesne materiały budowlane coraz częściej pozwalają nam na budowanie znacznie taniej i znacznie szybciej. Dodatkowo materiały te, ze względu na swoje specyficzne i pożądane właściwości umożliwiają nam cieszenie się później oszczędnym i tanim w eksploatacji domem.

Płyta warstwowa w budynku mieszkalnym

płyty warstwoweJednym z najwyższych kosztów, jaki ponosimy z uwagi na użytkowanie domu są koszty jego ogrzewania (a czasem też klimatyzacji latem). Dlatego już na etapie planowania i budowy warto rozważyć sposób termoizolacji budynku i wybrać najbardziej korzystną opcję, która w przyszłości pozwoli nam na komfort mieszkania i niskie rachunki za energię. Jednym z nowych rozwiązań w budownictwie mieszkalnym są płyty warstwowe. Są one doskonale znane w budownictwa użyteczności publicznej i przemysłowym, jednak coraz częściej stosowane są również podczas budowy domów jednorodzinnych. Czym charakteryzują się płyty warstwowe? Przede wszystkim są to doskonałe izolatory termiczne. Rdzeniem płyty warstwowej jest bowiem materiał izolacyjny, może to być wełna mineralna, polistyren oraz pianka PUR lub PIR. Na szczególną uwagę zasługują te dwie ostatnie, ponieważ współczynnik przewodzenia ciepła w ich przypadku jest naprawdę niski, a co za tym idzie najlepiej chronią przed jego utratą. Płyta warstwowa posiada obustronną okładzinę metalową, która odporna jest na warunki atmosferyczne, na działanie wody, promienie słoneczne, na niszczenie przez szkodniki, gryzonie, owady. Nie powstanie na niej grzyb, pleśń, nie zalęgną się robaki. Nie ma konieczności pokrywania jej tynkiem czy żadną inną okładziną, nie wymaga również impregnowania czy innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodatkową zaletą budowania w tej technologi jest niezwykle szybkie tempo samej budowy. Czas budowy zmniejsza się dlatego, że płyty montowane są na stalowym szkielecie usadowionym na przygotowanej wcześniej płycie fundamentowej. Pozwala to na zakończenie budowy dużo szybciej, przez co jej koszty znacznie się pomniejszają.