Jak zaplanować aktywny pobyt w Białce

Muszę przyznać, że dopiero pierwszy raz w życiu, miałem możliwość odwiedzić to niesamowite miejsce, jakim jest Białka Tatrzańska. To co tam zobaczyłem i przeżyłem, trudno jest opisać. Jednak to co jest główną cechą tego miejsca, to całkowity brak nudy i to nie tylko w zimie, ale również latem. Miejsce to, stało się głównym celem wypadowym, wszystkich naszych urlopów i wakacji.

Atrakcje w górach których nie można zapomnieć

tanie noclegi w BiałceWszystko zaczęło się od sylwestra. To właśnie w białce mieliśmy zaplanowane spędzenie świąt połączonych z zabawą sylwestrową. Pobyt tam, był dużo wcześniej zaplanowany i okazał się początkiem miłości do tego miejsca. Udało nam się załatwić tanie noclegi w Białce, tak aby jak najwięcej skorzystać ze wszystkich innych atrakcji tego miejsca. Nie zależało nam na luksusach noclegowych, ponieważ nie planowaliśmy zbyt długo leżeć w łóżkach, natomiast najwięcej czasu spędzić na nartach i w luksusowym SPA, w którym też mieliśmy zarezerwowany sylwester. Okazało się jednak, że pomimo tanich noclegów, pokoje były przestronne i wygodne, w każdym pokoju mieliśmy lodóweczkę, czajnik bezprzewodowy, telewizor, oraz dostęp do WiFi. Dodatkowo, w cenę wliczone były smaczne góralskie śniadania. Najważniejszy jednak był piękny widok z naszego pokoju na otaczające stoki górskie. Pogoda była idealna, śnieg doskonały do zjazdów. Próbowaliśmy zaliczyć wszystkie okoliczne trasy zjazdowe, jednak jest ich tak wiele, że nie jest to możliwe, w tak krótkim czasie.

Zmęczeni, z przyjemnością wracaliśmy do naszych czystych i ciepłych pokoi, oraz pysznej hotelowej kuchni. Bardzo miłym akcentem, okazał się zorganizowany przez nasz hotelik – fantastyczny kulig, który zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, popijanych grzańcem. Wszystko to było wliczone w cenę naszego pobytu. Należy również wspomnieć o śnieżnym safari na skuterach śnieżnych, oraz wyprawach off-road, które dostarczyły nam chyba najwięcej emocji, podczas tego udanego pobytu w górach.