Jak zrobić samodzielnie szablon aukcji Allegro?

Każdy może zrobić samodzielnie szablon allegro według własnych upodobań. Aby stworzyć szablon allegro wystarczy przejść do narzędzi dla sprzedających i w Menadżer sprzedaży przejść do zakładki Szablony i kliknąć w ikonę Dodaj widoczną u dołu na pasku funkcyjnym. Pojawi się formularz wystawiania, w którym wprowadzamy dane oferty. Po wprowadzeniu danych oferty wystarczy zapisać szablon allegro i od tej pory będzie on już dostępny w zakładce Szablony.

projektowanie logotypuOsoby, które nie znają HTML mogą skorzystać z gotowych przygotowanych przez Allegro szablonów aukcji, które można załadować podczas wystawiania przedmiotów. Natomiast dla chcących więcej i niepowtarzalnie można zakupić projekt gotowego szablonu lub zamówić wykonanie projektu indywidualnego. W trakcie wystawiania przedmiotu na sprzedaż można wybrać allegro szablon spośród kilku gotowych wzorów. Wybór dokonać należy na pierwszej stronie przy wystawianiu aukcji w polu „Szablon opisu”.
Trzeba kliknąć link „Wybierz szablon” i na wyświetlonej stronie z rozwijanego menu trzeba wybrać określony allegro szablon aukcji, potem kliknąć na klawisz „Wczytaj”. Strona się przeładuje i pokaże podgląd szablonu. W odpowiednie pola wkleja się gotowy opis wystawianego towaru. Tutaj nie ma potrzeby używać kodu HTML. Ponadto każdy użytkownik Allegro może przygotować własny szablon aukcji i go zapisać, tak by nie trzeba było przy każdym wystawieniu przedmiotu ponownie tworzyć strony z opisem od nowa. Znając HTML można wykreować unikalny i estetyczny szablon jedyny w swoim rodzaju. Przygotowany szablon allegro należy przygotować go w odrębnym pliku i zapisać na własnym dysku. Kolejny krok to przejście na stronę ” Moja sprzedaż > Ustawienia sprzedaży > Szablony aukcji ” i tam wstawić szablon z przygotowanego wcześniej pliku. Allegro dopuszcza stworzenie i zapisanie nie więcej niż 10 szablonów.

Szablon powinien składać się z kilku części takich jak nagłówek(zawsze na samej górze szablonu), logo(projektowanie logo można wykonać samemu) część informacyjną(informacje na temat regulaminu sprzedaży, konta do wpłat, wysyłki i procedur finalizacji), część opisową(rzetelny opis wystawianego przedmiotu wraz ze zdjęciami), część promocyjną(np. inne aukcje sprzedającego w formie pionowego panelu lub inne informacje o aktualnych promocjach), stopki(na samym spodzie z informacją o zastrzeżeniu praw do wykorzystywania layoutu szablonu, jak i zamieszczonych zdjęć i opisu).