Jaką kamerę do inspekcji rur kanalizacyjnych wybrać?

Kamera do rur kanalizacyjnych to inaczej kamera inspekcyjna. Oczywiście nie jest ona wykorzystywana tylko i wyłącznie w hydraulice. Kamera inspekcyjna znajduje zastosowanie również w innych branżach tj. mechanika samochodowa, elektromontowanie i nie tylko.

Kamery inspekcyjne bezprzewodowe oraz przewodowe

tania kamera do rur kanalizacyjnychBoroskop to kamera inspekcyjna, która przyda się również majsterkowiczom. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zajrzeć w miejsca niedostępne. W przypadku rur kanalizacyjnych jest to bardzo ważne. Dzięki kamerze inspekcyjnej hydraulik może sprawdzić, gdzie znajduje się problem. W ten sposób może dokładnie określić miejsce zatkania rury kanalizacyjnej i nie tylko. Czasem kamera przewodowa, czyli klasyczna kamera inspekcyjna, może nie być wystarczająca. Warto dokładnie sprawdzać wybrane modele – zwłaszcza te bezprzewodowe. Oczywiście tania kamera do rur kanalizacyjnych w zupełności wystarczy, jeśli chodzi o rury w budynkach mieszkalnych. W kamerze bezprzewodowej wyświetlacz jest oddzielony od przewodu prowadzącego z rękojeścią. Dzięki temu użytkownik takiej kamery może swobodnie nią manipulować, docierając w przeróżne mało dostępne miejsca. Taki zestaw z kamerą bezprzewodową jest też mniejszy. Kamera bezprzewodowa sprawia, że fachowiec nie musi analizować obrazu w czasie rzeczywistym. Przeciwnie – może ocenić obraz już po wykonanej inspekcji.

Jeśli chodzi o kamery przewodowe, to w nich wyświetlacz jest przytwierdzony na stałe do rękojeści urządzenia. Plusem jest na pewno to, że urządzenie nie zużywa tyle energii. Nie potrzeba energii zarówno na obsługiwanie nadajnika jak i odbiornika. Z drugiej strony to sprawia, że cały zestaw jest mniej wygodny w porównaniu z kamerą inspekcyjną bezprzewodową. System bezprzewodowy jest jednak droższy, dlatego większość wybiera kamerę przewodową.