Jaką koszulę do karmienia kupić?

 

Po powrocie do domu z noworodkiem, czeka nas dosyć trudny proces karmienia piersią „na żądanie”. Jest to szczególnie skomplikowane i męczące podczas nocy, dlatego warto wyposażyć się w dodatkowe produkty. Mowa tutaj m.in. o specjalnych rogalach i poduszkach do karmienia oraz koszulach nocnych z rozpięciem na guziki.

Zalety wyboru specjalnej koszuli do karmienia

Koszula do karmieniaTo niezwykle komfortowa opcja dla młodych mam, które dopiero uczą się karmienia piersią i nie czują się w tym zbyt pewnie oraz nie mają jeszcze swojej ulubionej pozycji, na przykład leżącej. Koszula do karmienia sprawdzi się wtedy doskonale, ponieważ umożliwia szybki i bezproblemowy dostęp do pokarmu niemal w każdym momencie. Ważne, by odzież nocna była wykonana z wysokiej jakości materiału, a więc była przewiewna i nie krępowała ruchów matki. Wybór na rynku tego rodzaju koszul jest dosyć obszerny, jednak warto zainwestować w konkretny i nieco droższy model, który posłuży nam przez długi czas. Warto też taką koszulę zabrać już do szpitala, ponieważ trzeba tam spędzić kilka dni na sali po porodzie, gdzie już ćwiczy się karmienie piersią noworodka. W obecności obcych czy zaproszonych gości, o wiele bardziej komfortowe będzie karmienie, gdy ma się na sobie specjalną koszulę Wystarczy rozpiąć kilka guzików i dyskretnie wyjąć pierś czy dostawić maluszka.

Jeśli chodzi o wygląd i model koszuli, to już jest tutaj zupełna dowolność i trzeba kierować się własnymi upodobaniami. Okazuje się, że można wybrać klasyczną, prostą koszulę lub elegancką, a nawet seksowną koszulę nocną z rozpinanymi guziczkami, które pomogą podczas karmienia i równocześnie wpłyną bardzo pozytywnie na samopoczucie nowo upieczonej matki. Warto zadbać także w ciągu dnia o stanik do karmienia, który także wyposażony został w specjalne odpinanie.