Jakie są zalety klatek kennelowych?

Trzymanie w domu klatki dla psa na pierwszy rzut oka może wydawać się czymś nieludzkim. Tymczasem klatki kennelowe stanowią dla naszego pupila coś w rodzaju jego osobnego pokoju w którym może odpocząć, wyciszyć się i wyspać. Nie jest to zatem nic, co działałoby na szkodę naszego czworonożnego przyjaciela, a wręcz przeciwnie. Dba o jego wygodę psychiczną.

Klatka dla psa

klatki na zamówienieKlatki kennelowe stają się coraz bardziej popularniejsze. Są świetnym wyborem zarówno w przypadku dużych psów, jak i tych małych oraz średnich. Dlaczego jednak warto kupić taką klatkę? Otóż z psami pod tym względem jest nieco podobnie, jak z kotami. Doskonale wiemy, że koty lubią się chować w domkach, czy ku niezadowoleniu właścicieli bardziej preferują kartony po posłaniach, aniżeli właśnie domki, czy poduszki. Jest to wynikiem tego, że im bardziej kot jest ze wszystkich stron czymś osłoniony tym bezpieczniej się czuje podczas snu. Tak samo jest z psami, dlatego zakup klatki na zamówienie może okazać się bardzo trafioną inwestycją. Klatki kennelowe występują w różnych, określonych standardami wymiarach, ale też możemy zamówić je właśnie w wersji na wymiar tak, by były optymalnie dostosowane do naszego pupila. Łatwo jest zauważyć, ze psy często śpią pod krzesłami, pod stołami, czy wręcz włażą pod meble i kanapę, jeżeli się tam mieszczą. W ten sposób właśnie szukają schronienia i klatka kennelowa im to zapewnia.

Pamiętajmy, aby taką klatkę postawić w miejscu w którym najczęściej w domu przebywamy tak, by psiak czuł się jak najbardziej komfortowo. Kiedy pies kładzie się w klatce, jest to jasna informacja dla właściciela, że w tym momencie chce odpocząć i mieć spokój. Klatka kennelowa świetnie zdaje swój egzamin również w przypadku stresowych sytuacji w życiu każdego psa, jak fajerwerki puszczane w sylwestra, czy głośna burza.