Korzystna cena sorbitolu

Związek chemiczny, który pochodzi z grupy alkoholi cukrowych, to sorbitol. Znaleźć go można w owocach, takich jak śliwki, brzoskwinie, morele, nektarynki, gruszki i jabłka. Występuje także w algach i grzybach. Pozyskuje się go przez redukcję glukozy, występuje zazwyczaj w postaci proszku, albo płatków. Ma wszechstronne zastosowanie w przemyśle spożywczym, jest popularną substancją schodzącą.

Właściwości i zastosowanie sorbitolu

tani sorbitol 500gJest bezbarwny, charakteryzuje się słodkim smakiem oraz doskonałą rozpuszczalnością w wodzie. Jest zdecydowanie mniej kaloryczny od tradycyjnego cukru. Producenci często oferują tani sorbitol 500g, który stosowany jest nie tylko w celach słodzących, ale także wykorzystywany jako wypełniacz lub stabilizator. Poprawia wilgotność oraz teksturę produktów spożywczych, jest także higroskopijny. Ten popularny dodatek do żywności występuje między innymi w deserach mlecznych, sosach, musztardach, suszonych owocach. Jest także często wykorzystywanym zamiennikiem zwykłego cukru, chętnie sięgają po niego diabetycy. Nie zwiększa bowiem wydzielania insuliny w organizmie. Stosuje się go także w kosmetyce, wspomaga stabilizację emulsji, chroni produkty przed wysychaniem, poprawia ich właściwości nawilżające. Przeciwwskazaniem do stosowania tego popularnego słodzika jest zespół jelita drażliwego. Spożywany w zbyt dużej ilości może być przyczyną występowania niestrawności pokarmowych, wzdęć, gazów oraz skurcze jelit i biegunki. Sorbitol należy do grupy polioli, naturalnie występuje w wielu owocach.

Nadmierne spożycie tego produktu powoduje efekt przeczyszczający. Ma wszechstronne zastosowanie w wielu branżach. Można go kupić zarówno w sklepach stacjonarnych i internetowych, jest często spotykany w sklepach ze zdrową żywnością. Jest substancją bezpieczną w stosowaniu, jednak ważne jest, by zachować umiar w jego spożywaniu.