Lampy nie muszą być nudne

Znowu nudna lampa na twoim suficie, abażur, który wygląda jakby stał 100 lat, nie uważasz, żeby lampy jakoś szczególnie wpływały na wygląd pomieszczeń i to jest twój pierwszy błąd.

Jak wybrać interesujące lampy?

Lampa, oświetleniePamiętaj, że lampy potrafią zmienić wygląd twojego mieszkania, zwłaszcza, jeśli postawisz na nowoczesne lampy sufitowe. Nie każdy lubi klasykę, bo bywa nudna, a nowoczesność wydaje nam się bardziej atrakcyjna. Oczywiście określenie nowoczesny nie jest równoznaczne z tym, że lampa ma dziwną formę, jest powykrzywiana. Tak naprawdę nowoczesność jest raczej synonimem minimalizmu i jeśli chcemy mieć naprawdę ładne wnętrza, powinniśmy to uwzględnić w naszych planach dekoracyjnych. Oczywiście wybój® lamp powinien być związany z wystrojem wnętrz w naszym domu. Ale nie możemy nagle na środku starodawnie urządzonego pomieszczenia postawić futurystycznej lampy, absolutnie jest to błąd. Skupmy się raczej na nieco innym aspekcie, który jakby nie było jest ważny. Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o tym, że w każdym domu powinny znaleźć się takie rozwiązania, które będą przede wszystkim pasowały do różnych pór dnia. Nie każdy to uwzględnia, a naprawdę warto. Przecież wiadomo, że w nocy ostre światło potrzebne jest nam tylko w biurze, gdzie pracujemy, sypialnia, czy salon, gdzie odpoczywamy mogą być mniej oświetlone. Dlatego warto zadbać o różne rodzaje oświetlenia, które odmienią nasze wnętrza i sprawią, że wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej. Pamiętajmy tutaj przede wszystkim o łazience. Tam mocne światło nocą jest wręcz niewskazane, bo potrafi nas nieźle oślepić. Dlatego też poleca się nieco mniej ostre lampy, najlepiej w odcieniu czerwonym, bo według specjalistów zajmujących się snem to ten koro jest najbardziej wskazany, gdy nagle budzimy się w nocy.

Jak można zauważyć, lampy wpływają na nasze samopoczucie, chociaż wiadomo, ze mają też znaczenie estetyczne, bo nie każdą lampę da się gdzieś schować i jeśli zależy nam na ładnym wyglądzie naszych wnętrz musimy też zadbać oto, żeby nasze lampy były zwyczajnie ładne.