Łatwe przechowywanie ubrań

Wraz ze zmieniającą się porą roku robimy wietrzenie szafy i zmieniamy ubrania z zimowych na letnie lub odwrotnie. Nigdy w szafie nie mamy tyle miejsca aby mieć stale powieszone wszystkie rzeczy. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć w jaki sposób przechowywać ubrania aby nie zniszczyły się i były przydatne w przyszłym roku.

Jak przechowywać ubrania?

pojemnik próżniowy z pompkąZimowe ciuchy zajmują najwięcej miejsca. Wszystkie swetry, kurtki, czapki czy szaliki trzeba gdzieś magazynować, aby codziennie z łatwością zmieniać swój ubiór. Kiedy przychodzi wiosna a potem lato trzeba zrobić miejsce na lekkie i zwiewne ciuchy a zimowe gdzieś schować. Więc zazwyczaj wyciągamy zwykły worek na śmieci i upychamy wszystkie swetry. Rezultat tego jest taki, że worek się dziurawi i wszystkie swetry lądują na podłodze. Z kurtkami zimowymi jest największy problem, gdyż zajmują one najwięcej miejsca. Dlatego żeby je spakować potrzebujemy pojemnik próżniowy z pompką. Taki pojemnik to skarb wśród wszelakich akcesoriów do przechowywania. Do środka możemy włożyć nawet kilka zimowych kurtek. Następnie za pomocą pompki można wyssać powietrze z wnętrza i dzięki temu kurtki złożą się niemal w kostkę, dzięki temu zaoszczędzimy bardzo dużo miejsca w piwnicy czy na strychu. Taki pojemnik nie musi służyć tylko do przechowywania ciuchów. Można do niego włożyć niemal wszystko, na przykład grubą pościel czy poduszki. Generalnie można schować tam wszystko, z czego można wyssać powietrze.

Cena za taki pojemnik nie jest wygórowana, zazwyczaj jest to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych. Można kupić pojemnik bez pompki i wtedy zwykłym odkurzaczem również możemy wyssać powietrze ale pompka jest bardziej poręczna. Dzięki takiemu urządzeniu zaoszczędzimy dużo miejsca na nowe, letnie ubrania.