Łazienka w stylu prowansalskim

Styl prowansalski to lekkość, przytulność sielanka, wnętrza łączące świeże, jasne barwy z naturalnymi materiałami jak drewno. Całość powinna przypominać sielską wieś rodem z historycznej Prowansji.

Oświetlenie łazienkowe – lampy w stylu prowansalskim

lampy w stylu prowansalskim Barwy w stylu prowansalskim są bardzo jasne i słoneczne, głównie dominuje tutaj biel urozmaicona o jasne tonacje jak żółć, błękit, oliwkowa zieleń czy lawenda. Głównie postawić należy na naturalizm i delikatność. Mile widziane są także beże, brązy czy szarości kamienia, przywodzące na myśl naturalne materiały. Ściany można pomalować bądź wyłożyć płytkami ceramicznymi. Dobrze sprawdzą się również płytki z subtelnym, florystycznym akcentem. Jednak nie powinien on zdominować wnętrza. Armatura łazienkowa powinna być opływowa, najlepiej wykonana z żeliwa. Poza tym na ścianie obowiązkiem są lustra dekoracyjne, w fantazyjnych żeliwnych ramach, trochę w stylu retro. Natomiast jeżeli chodzi o umeblowanie dobrze sprawdzą się meble shabby chic, które pozorowane na zużyte dobrze skomponują się z wiejską wsią. Poza lustrami, na ścianach gościć również będą lampy w stylu prowansalskim, do łazienki najlepiej sprawdzą się klinkiety, wykonana z żeliwa lub z abażurem. Istotną rolę odgrywają również dodatki dekoracyjne.

Zwykle wiklinowe koszyki wyściełane lnem. Poza tym dobrze współgrają różne ceramiczne wyroby, jak mydelniczki, dozowniki, kubki na szczoteczki. Dodatkowo warto jest zastosować jasne tkaniny np. dywaniki, ręczniki, czy ściereczka przyozdobione haftowanym, kwiatowym wzorem.