Legalna marihuana i jej odmiany

Dla osób, które są zainteresowane uprawianiem domowych roślin o bogatych właściwościach, rynek stoi otworem, oferując coraz to nowe odmiany. Popularne stały się ostatnio powszechnie dostępne nasiona konopi, które można uprawiać w swoim domowym zaciszu. Po co je się uprawia, jakie mają właściwości, jak zdobyły swoją popularność oraz co najważniejsze – jak je zdobyć? 

Jak kupić nasiona konopi?

legalne nasiona marihuanyIstnieją trzy główne rodzaje konopi – indyjska, włóknista i dzika. Pierwsza charakteryzuje się wysokim czynnikiem psychoaktywnym THC; jest tzw. narkotykiem. Pestki marihuany, sprzedawane w sklepach online to najczęściej tylko odmiany żeńskie; feminizowane. Rośliny żeńskie są sztucznie zapylane, tak, aby nie powstały żadne osobniki męskie. Robi się tak dlatego, że tylko żeńskie rośliny mają pąki żywiczne. W Polsce można zakupić legalne nasiona marihuany każdego rodzaju, ponieważ same nasiona nie mają właściwości psychoaktywnych. To samo dotyczy sprzętów i gadżetów, takich jak lufki czy bonga. Sklepy i ich działalności są w stu procentach legalne. Niektórzy kupujący nasiona konopi to kolekcjonerzy, trzymający swoje zdobycze w folderach i albumach. Koszty nasion są różne, w zależności od gatunku, a tych jest naprawdę wiele. Ceny wahają się od dwudziestu do nawet stu złotych za jedno nasiono. Sklepy internetowe często stosują promocje i rabaty, a do wysyłek dodają zachęcające gratisy. 

Legalne zdobycie pestek konopi nie jest już niczym niezwykłym. W drodze na zakupy spożywcze, można wpaść na mieście na sklepy, sprzedające takie artykuły od ręki, i zaopatrzyć się w nie. Różnorodność gatunków i hybryd konopi to raj dla koneserów. Kierując się przy zakupie nasion należy zwrócić uwagę na wysokość rośliny, czas jej kwitnienia oraz zastosowanie.