Licytacja a wycena mieszkania

W naszym mieście ma odbyć się licytacja paru nieruchomości położonych w różnych częściach miasta. Pomyślałam, że to dobry pomysł na kupienie sobie domu. W związku z tym namówiłam mojego męża abyśmy się wybrali na taką licytację i tak chcemy kupić dom.

Wycena a cena mieszkania

wycena mieszkaniaA na takich licytacjach pod młotek poddawane są nieruchomości za bezcen. Rzeczoznawca majątkowy każdą nieruchomość wycenia zgodnie z cenami rynkowi, zanim zostanie poddana licytacji. Licytacja miała odbyć się rano na rynku warszawskim. Warszawa to piękne miasto, gdzie ludzie bardzo licznie budują się na jej obrzeżach.Liczyliśmy, że trafimy na nowy dom, dopiero co wybudowany, gdyż na przykład właściciel wziął kredyt na jego wybudowanie i go nie spłacał, więc taki dom zostanie zlicytowany. Po przyjściu na licytacje, dostaliśmy broszury z nieruchomościami, które będą licytowane. Był tam ich dokładny opis, zdjęcia i podana cena od której licytacja się zacznie. Ciekawe czy nasza wycena mieszkania w niskiej cenie w Warszawie miała by zbliżoną ceny do tych mieszkań co były w ofercie. W niektórych wycena domu była dość duża, choć zdjęcia nie za bardzo zachęcały do jego kupna. W końcu przeglądając tak tą broszurę trafiliśmy na wymarzony domek, gdzie cena też była przystępna.

Mam nadzieję, że nikt nas nie przebije, a jak już ktoś się przyłączy do licytacji to nas nie będzie przebijał bez końca, ponieważ mamy ograniczoną gotówkę i nie można licytować na wyższą kwotę niż się ma. Powodem jest to, że zaraz po takiej licytacji trzeba wypisać czek. Nie udało się nic kupić.