Łóżeczko dla małego dziecka

Miejsce, w którym śpi niemowlę jest bardzo ważne, bo dziecko nie może spać w zwykłym łóżku. Spanie z rodzicami nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo dziecko się do tego przyzwyczaja i nie chce potem spać samo, a rodzice maj,ą problem z odzwyczajeniem go.

Jak wygląda łóżeczko dla niemowlaka?

łóżeczka dla niemowlątRodzice już przed narodzinami kupują niezbędne dla malucha rzeczy. Musi on mieć gdzie spać kiedy przyjedzie do domu ze szpitala, więc konieczne jest dobre łóżeczko. Są klasyczne modele ze szczebelkami, albo w formie dużych koszy. Łóżeczka dla niemowląt mogą rosnąć razem z dzieckiem, jeżeli będą miały możliwość obniżania podłoża i wyciągania szczebelków, które umożliwią samodzielne wchodzenie i wychodzenie starszym dzieciom. Niektórzy rodzice niemowlaka wolą wkładać do kołyski, w które maluch śpi przez pierwsze miesiące swojego życia. Dla mamy wygodne jest jeżeli maluszek jest blisko jej łóżka, gdyż niemowlęta często jedzą także w nocy. Z uwagi na taką sytuacje, zostały stworzone mini łóżeczka, które stoją na specjalnym stelażu, które możemy dowolnie przestawiać i w razie potrzeby ściągnąć jeden bok, będący najbliżej mamy, która może swobodnie wyciągnąć dziecko bez wychodzenia spod kołdry. Bez względu na rodzaj łóżeczka, potrzebuje ono odpowiednio twardego materaca i miękkiej pościeli, w której ułożymy naszego maluszka. Najlepsze są łóżeczka drewniane, gdyż jest to naturalny surowiec, który jest całkowicie bezpieczny dla malucha i dodatkowo jest bardzo wytrzymałe, wiec przetrwa nawet kilkoro dzieci.

Łóżeczka i wszystkie akcesoria dla dzieci kupimy najtaniej w sklepach internetowych. Zakupione w ten sposób łóżeczko dla niemowlaka będziemy musieli samodzielnie w domu złożyć zgodnie z załączoną instrukcją. Jest to bardzo proste zadanie, z którym każdy sobie poradzi.