Metody przynoszące ulgę przy kolce u noworodka

 

Pierwsze zderzenie młodych rodziców z kolką u noworodka to często moment tragiczny dla ich rodzicielskiego serca. Niemożliwy do uspokojenia płacz, który trwa, i trwa, a rodzic nie wie, co może zrobić potrafi podważyć pewność siebie każdego rodzica. Są jednak sprawdzone sposoby, przynoszące maluszkowi ulgę.

Sposoby na kolki u noworodka

co na kolkę dla noworodkaNajpopularniejszym zaleceniem dla rodziców zmagających się z kolkami jest zastosowanie ciepłych okładów. W wielu paczkach wyprawkowych przygotowywanych przez producentów mleka modyfikowanego można otrzymać za darmo termofor z pestek wiśni, który pomaga w takim przypadku. Jednak z zupełnością wystarczy pieluszka chwilę wcześniej wyprasowana żelazkiem. Można także zastosować delikatny masaż, który polega na ogrzewaniu dłonią brzuszka dziecka. Wykonując go trzeba pamiętać, aby siła nacisku była przyjemna dla dziecka, a więc niezbyt mocno dociskać, ale na tyle, aby nie łaskotać maluszka, co może go jeszcze bardziej rozsierdzić. Przy uciążliwych i długotrwałych dolegliwościach bólowych warto jednak zasięgnąć informacji co na kolkę dla noworodka u położnej lub lekarza. Na rynku farmaceutycznym można znaleźć kilka skutecznych preparatów, które są bezpieczne dla takich maluszków. Jednym z nich jest powszechnie stosowany preparat, który w całości jest usuwany z organizmu. Inny, niemalże mityczny, to kropelki o podobnym składzie, które są sprowadzane zza granicy dla naprawdę trudnych przypadków.

Nie można także pomijać ważnego aspektu, jakim jest bliskość rodzica. Chociaż noszenie wrzeszczącego noworodka może całkowicie dobić rodzica, to jest ono konieczne. Odpowiednie ułożenie maluszka na ramieniu, lub zastosowanie odpowiedniego chwytu i kołysane, nie tylko uspokoją, ale przynoszą ulgę przy dolegliwościach trawiennych i skrócą mękę.