Moskitiery okienne to komfort funkcjonowania w domu

 

W jaki sposób zabezpieczyć dom przed wlatującymi do środka owadami? Czy można zapewnić sobie komfort funkcjonowania w domu z możliwością otwarcia okien na oścież? Rozwiązanie jest bardzo proste i tylko jedno – zamontowanie w oknach moskitier. Ten genialny, epokowy i wspaniały wynalazek pojawił się w naszych domach w ubiegłym stuleciu i od razu stał się absolutną koniecznością w każdym domu.

Jak zamontować moskitiery w oknach?

szczelna moskitiera na okno w lublinieMoskitiery można z dużą łatwością zamontować sobie w oknach samodzielnie. Trzeba to jednak zrobić wyjątkowo dokładnie i starannie. Wystarczy kupić siatkę i przyciąć ją do odpowiedniego rozmiaru a w ramach okna przykleić taśmę dwustronną, do której przykleimy moskitiery. Tyle tylko, że robiąc to samodzielnie mamy raczej niewielkie szanse na to, że moskitiery będą skuteczne na dłużej. Taka konstrukcja wystarczy najwyżej na jeden sezon lato-jesień. Lepiej chyba zamówić wykonanie moskitier na wymiar w firmie, która zajmuje się ich profesjonalnym montażem. W internecie z łatwością znajdziemy firmę, w której ofercie na stronie internetowej jest szczelna moskitiera na okno w Lublinie. Można zamówić u nich komplet moskitier na wymiar i z montażem. Wtedy moskitiery zakłada się na specjalnych ramkach mocowanych do okiennic śrubkami i takie rozwiązanie wytrzyma spokojnie nawet do pięciu lat. Jest to na pewno większa inwestycja niż samodzielne zamontowanie siatki, ale o wiele bardziej skuteczna.

Jeśli już coś robić to raz a porządnie. Takie motto powinno przyświecać tym, którzy chcą w oknach zamontować chroniące przed wlatującymi do domu owadami moskitiery. Najlepiej zamówić je w firmie, która montuje je tak, żeby były skuteczne przez wiele lat. Po co robić coś samodzielnie i powtarzać tą czynność co roku kiedy można zlecić ją firmie i mieć spokój w tej kwestii na wiele lat.