Możliwość ubezpieczenia przesyłek kurierskich

Transport przesyłek za pomocą firmy kurierskiej jest uznawany za pewny, jednak zawsze na trasie może się wydarzyć coś nieoczekiwanego i wtedy możemy stracić naszą paczkę. Takie rzeczy oczywiście nie zdarzają się codziennie, ale jednak się zdarzają. Ochroni nas wtedy odpowiednie ubezpieczenie, chroniące nasz ładunek.

Warto korzystać z ubezpieczonej przesyłki kurierskiej

ubezpieczona przesyłka kurierskaOczywiście, dla większości z nas kurierzy raczej nie gubią przesyłek. Gorzej jeśli byłaby to poczta, na której non stop zdarzają się takie sytuacje. Kurierzy jednak dbają o swój ładunek, a ich system transportowy eliminuje możliwość zgubienia jakiejś paczki. Oczywiście raz na kilkaset tysięcy przypadków wydarzy się jakieś odstępstwo od tej reguły i wtedy dobrze jeśli to nie my utracimy taką paczkę. Aby się przed tym, w pewnym stopniu zabezpieczyć, powinniśmy zdecydować się na ubezpieczenie paczki. To naprawdę nieduży koszt, który może nam się jednak przydać. Taka ubezpieczona przesyłka kurierska zapewni nam wysoką rekompensatę, na wypadek utraty towaru. Przesyłki są ubezpieczone na kwoty deklarowane przez wysyłającego i na tej podstawie jest liczona składka ubezpieczenia. Jeśli przesyłka nie dotrze do celu, a była ona ubezpieczona, wtedy ta rekompensata należy się osobie, która zapłaciła za ubezpieczenie, czyli najczęściej tej, która paczkę wysyłała. wypłaty odszkodowań są szybkie, ponieważ nie trzeba tutaj szukać przyczyny, ani winnych, paczka po prostu nie dojechała.

Wiele osób uważa, że ubezpieczenie nigdy im się nie przyda. Los bywa jednak przewrotny, a te parę złotych, które wydalibyśmy na pewność dotarcia naszej paczki nas na pewno nie zbawi. Nikt nikogo jednak zmuszać do tego nie będzie i jest to zawsze decyzja, którą musi podjąć osoba, która zleciła wysłanie paczki w dane miejsce, to ona będzie ewentualnym beneficjentem ubezpieczenia.