Najlepsze kremy orzechowe

 

Masło orzechowe to jeden z ulubionych dodatków do śniadania czy przekąski. Jest nam ono znane od wielu lat i lubiane w szczególności przez dzieci. Niestety, te dostępne w standardowej sprzedaży oprócz orzechów zawierają również w swoich składach niepotrzebne a nawet szkodliwe dodatki do żywności. Na szczęście, na rynku znajdziemy masła i kremy orzechowe wysokiej jakości, które w swoich składach zawierają tylko orzechy. 

Zdrowe i pyszne kremy orzechowe

krem orzechowyMasła i kremy orzechowe o dobrych składach kupimy w niektórych supermarketach (szukamy ich na półce ze zdrową żywnością), eko sklepach a także w sklepach sportowych jak i w wielu sklepach online. Może ono stanowić świetną przekąskę, uzupełnienie deseru lub śniadania. Świetnie sprawdzi się również w słonych daniach, jako składnik oryginalnych marynat i sosów. Pamiętajmy jednak, iż zawiera ono sporą ilość kalorii. Jedzmy je z umiarem. Łyżeczka lub łyżka dziennie w zupełności wystarczy. Regularne spożywanie masła lub kremu orzechowego pozytywnie wpływa na wiele aspektów naszego organizmu. Dostarcza wiele cennych witamin i mikroelementów. Jest świetnym źródłem białka oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Obniża poziom złego cholesterolu, neutralizuje wolne rodniki, opóźnia procesy starzenia. Dzięki zawartości niacyny wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego oraz układu pokarmowego. Zawarta w nim witamina A pozytywnie wpływa na wzrok oraz kości.  Wysokiej jakości krem orzechowy jest prawdziwym bogactwem witaminy E, która przyczynia się do dobrego funkcjonowania układu krążenia.

Wielu z nas uwielbia pyszne i zdrowe masło i kremy orzechowe. Są one prawdziwym bogactwem cennych witamin i minerałów. Jego regularne spożywanie działa na wiele aspektów organizmu. Z powodzeniem możemy taki krem dodawać do śniadania np. owsianek, może ono stanowić samodzielną przekąskę, możemy dodawać go do deserów, ciast oraz dań słonych.

Więcej na stronie https://basiabasia.pl/