Najlepsze łóżko dziecięce

 

Miejsce do spania jest bardzo istotne dla każdego z nas, ale przede wszystkim dla małych dzieci. Maluchy muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki, ponieważ wymaga tego ich rozwijający się układ kostny, ale także względy bezpieczeństwa.

Jak powinno wyglądać łóżko dziecięce?

łóżka dziecięce 160x80Dzieci w porównaniu do dorosłych śpią bardzo niespokojnie i potrafią kilka razy w ciągu nocy całkowicie zmieniać ułożenie. Nie potrafią się kontrolować w ciągu snu, dlatego też muszą mieć łóżko z odpowiednimi zabezpieczeniami. Noworodki i niemowlęta muszą spać w łóżeczkach ze szczebelkami, które skutecznie je chronią przed wypadnięciem w trakcie snu. Starsze maluchy mogą już mieć łóżka dziecięce 160×80 z częściowymi zabezpieczeniami, ponieważ choć częściowo się kontrolują. Takie łóżka są też konieczne, ponieważ kiedy dzieci potrafią już chodzić, to chcą samodzielnie wchodzić i wychodzić ze swoich łóżeczek. Klasyczne łóżeczko ze szczebelkami ma długość sto dwadzieścia centymetrów, zatem sto sześćdziesiąt będzie następnym w kolejności rozmiarem. Tego typu łóżeczka mogą być w wersji klasycznej, czyli na nóżkach, ale od jakiegoś czasu są modne łóżka , które leżą bezpośrednio na podłodze, co jest ważnym czynnikiem zapewniającym dziecku bezpieczeństwo, ponieważ nie ma ryzyka, że z niego wypadnie. Oczywiście wszystkie modele mają niezbędne zabezpieczenia w postaci barierek ochronnych, które znajdują się na około trzech czwartych długości obwodu. W niektórych modelach są one demontowane. W omawianych rozmiarach znajdziemy także dziecięce łóżka piętrowe.

Bez względu jaki model łóżka wybierzemy dla swojego dziecka, to zawsze pierwszoplanową sprawą powinno być bezpieczeństwo. Najlepiej się sprawdzają łóżka drewniane, ponieważ są wytrzymałe, odporne na mechaniczne zniszczenia i pasują do większości pomieszczeń.