Najlepsze siatki ogrodzeniowe

Dla bezpieczeństwa mienia i ludzi przebywających na danym terenie, każda działka i posesja powinny być ogrodzone. Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie terenu od prowizorycznych po masywne murowane czy betonowe.

Jak montuje się siatkę ogrodzeniową?

tanie siatki ogrodzenioweJeżeli chcemy niskim kosztem wykonać ogrodzenie na dowolnym terenie, to najlepiej wykorzystać specjalną siatkę, którą można samodzielnie zamontować. Jest ona wykonana ze specjalnego drutu ocynkowanego lub pokrytego specjalną powłoką przeciwdziałającą korozji. Siatka nie rdzewieje ani nie ulega zniekształceniu czy pękaniu w wyniku działania promieni słonecznych lub niskich temperatur. Tanie siatki ogrodzeniowe są wbrew pozorom bardzo wytrzymałe, zwłaszcza, że dostaniemy je o różnej grubości i wielkości oczek. Do jej montażu potrzebne są specjalne słupki i przelotki z haczykami, które umożliwiają stabilne naciągnięcie i ustabilizowanie siatki. Słupki można wbić do ziemi, zamurować w specjalnych blokach betonowych lub zamontować na specjalnych kotwach. Jeżeli chodzi o  wysokość siatki, to trzeba ją dopasować do sposobu montażu. Słupki siatki powinny być rozmieszczane w odległości około dwóch i pół metra, gdyż taka odległość gwarantuje odpowiednią stabilność i wytrzymałość siatki. Po ich umieszczeniu w podłożu można przystąpić do naciągania siatki. Jeżeli tego typu ogrodzenia ma być tymczasowe, to lepiej zrezygnować z betonowania słupków, żeby później można było łatwo je zmodyfikować lub całkowicie zmienić na inny rodzaj.

Siatki do wykonanie ogrodzenia są jednym z najtańszych rozwiązań, dlatego też są dość często stosowane. Jeżeli chcemy, dodatkowo mieć nieco prywatności przy takim ogrodzeniu, to dobrze jest posadzić przy nim duże krzewy, choinki czy żywopłot, które odizolują nas od otoczenia.