Najlepszy program do faktur

Osoby kończące liceum ekonomiczne liczbę lub studia o podobnym profilu, nie mają problemy z wystawianiem faktur, bo uczą się tego na drukach akcydensowych. Jednak dziś wystawiać faktury może także osoba, która nie ma podstaw z rachunkowości, ale imię obsługiwać odpowiedni program.

Wybór najlepszego programu do faktur

jaki program do fakturProwadzenie sprzedaży detalicznej wiąże się z koniecznością obsługi kasy fiskalnej, która generuje paragony. Jeżeli sklep obsługuje także klientów hurtowych lub prowadzących działalność gospodarczą, to trzeba będzie wystawiać faktury. Można to robić na dwa sposoby: ręcznie na drukach akcydensowych lub automatycznie w specjalnym programie. Oczywiści zdecydowanie lepsze jest drugie rozwiązanie, zwłaszcza, że znacząco przyśpiesza pracę. Prowadząc firmę handlową lub usługową, warto się zastanowić jaki program do faktur wybrać, gdyż będzie on przydatny w codziennych obowiązkach sprzedawcy. Na rynku dostępne są bezpłatne programy do fakturowania, które każdy może ściągnąć z internetu i zainstalować na dowolnym sprzęcie komputerowym. Takie oprogramowanie jest idealne dla małych lub średnich firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. Mają one ograniczone funkcje, przez co mogą być niewystarczalne dla niektórych branż. Decydując się na płatne oprogramowanie, otrzymujemy w pakiecie wsparcie techniczne, dostęp do wszystkich funkcji czy możliwość poszerzenia programu o nowe moduły. Wystawianie faktur w programie zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund, co znacznie ułatwia pracę.

Przed wyborem płatnego programu do faktur, dobrze jest go przetestować czy sprawdzi się w naszej działalności. Przeważnie nie jest to problem, ponieważ każda firma informatyczna udostępnia wersje demonstracyjną, którą można testować nawet przez 14 dni.