Narożnik w pokoju młodzieżowym

Kiedy planujemy zmianę mebli w pokoju naszego dziecka, ponieważ wraz z wiekiem dziecko zaczyna mieć inne potrzeby, najczęściej dysponujemy ograniczoną przestrzenią. Z tego też względu zależy nam szczególnie na tym, by umeblowanie pokoju było jednocześnie estetyczne i wielofunkcyjne, dzięki czemu będzie spełniało większą i korzystniejszą dla nas użyteczność.

Użyteczność dużego narożnika

duże narożniki pokojoweNie ma żadnych wątpliwości, że w zakresie postulatu wielofunkcyjności i użyteczności, przede wszystkim oczekujemy jego spełnienia od łóżka, na które się zdecydujemy. Najczęściej chcemy, by pokój naszego dziecka był jednocześnie jego przestrzenią snu i nauki, ale równocześnie miejscem spotkań z przyjaciółmi. Z tego też powodu na tym etapie poszukujemy wygodnej i bezpiecznej alternatywy dla łóżka, ponieważ zależy nam na tym, by miejsce do spania mogło spełniać jeszcze dodatkowe funkcjonalności. Z tego względu przydatny może okazać się rozkładany narożnik pokojowy. Na rynku znajdziemy duże narożniki pokojowe i ich mniejsze odpowiedniki, dzięki czemu możliwe będzie dobranie dokładnie takiego mebla, jaki zmieści się w pokoju, jednocześnie gwarantując dziecku możliwość komfortowego i wygodnego snu. Zastosowanie narożnika pozwala nam wykorzystać przestrzeń, którą często trudno nam zagospodarować w sensowny sposób, a mianowicie kąt pokoju, a dodatkowo pozwala na zrealizowanie postulatu wielofunkcyjności.

Rozkładany narożnik może bowiem w nocy przyjmować rolę łóżka, na którym nasze dziecko będzie bezpiecznie i wygodnie odpoczywało,w dzień zaś, po złożeniu narożnika i schowaniu pościeli do skrzyni, spełni wartości estetyczne i użyteczne, gdy nasze dziecko będzie chciało zaprosić swoich przyjaciół na spotkanie lub odpocząć bez naruszania przestrzeni do spania.