Niesforna grzałka.

Każdy z nas ma w domu sprzęt gospodarstwa domowego, który posiada grzałkę. Chociażby pralkę czy piekarnik. Niestety elementy grzewcze maja to do siebie, że często się psuja a naprawa przez fachowca kosztuje bardzo dużo pieniędzy.

Elementy grzejne w grzałkach to części wymagające częstej wymiany

grzałkaDlatego warto samemu naprawić tą grzałkę szczególnie w pralce gdzie wymiana jest prosta. Jak to zrobić? Po pierwsze wyłączyć ją z prądu. Aby wymienić grzałkę w pralce trzeba zdjąć tylna obudowę pralki. Grzałka znajduje się poniżej bębna a do niej jest dopiętych kilka kabli. następnie trzeba wyjąć starą grzałkę i wyjąć starą grzałkę. Kolejnym krokiem będzie włożenie w miejsce starej grzałki nową. Później trzeba podpiąć kable odpowiednio podłączyć kabelki tak samo jak były przedtem i zamknąć pralkę oraz sprawdzić elementy grzejne czy działa poprzez włączenie prania. Z łożyskami mielibyśmy gorzej bo tutaj trzeba rozłożyć całą pralkę, do tego bęben. Nie jest to oczywiście skomplikowane (za co fachowiec wziąłby około trzystu złotych, a my poniesiemy tylko koszty części). Jak widać wymiana grzałki czy elementu grzejnego nie jest kłopotliwa. Dzięki temu że zrobimy ją sami to zaoszczędzimy kilkaset złotych na naprawie, a później jeszcze więcej bo nie będziemy musieli kupować nowego sprzętu. Nowy sprzęt w naszych czasach jest bardzo drogi więc warto jednak pomęczyć się i samemu zrobić tą grzałkę. Naprawdę nie jest to kłopotliwe ale czasochłonne więc tylko czas stracimy.

Gorzej jeśli koszt części przewyższa koszt pralki bo na przykład musimy grzałkę sprowadzać części z zza granicy więc wtedy warto kupić nowy sprzęt szczególnie jeśli ten stary ma kilka lat.