Nowoczesna maszyna wielozadaniowa

Początkowo nie byliśmy zbyt entuzjastycznie nastawieni do automatyzacji procesów produkcyjnych, gdyż roboty przemysłowe kojarzyły się nam przede wszystkim z prostymi, niekoniecznie wielozadaniowymi maszynami, mogącymi wykonywać wyłącznie najprostsze powtarzalne zadania. Po zapoznaniu się z możliwościami nowoczesnych robotów szybko zmieniliśmy zdanie, i zdecydowaliśmy się unowocześnić zakład, wprowadzając właśnie takie maszyny na stan.

Wielozadaniowy robot produkcyjny

universal ur10Dostanie dobrego robota produkcyjnego i wielozadaniowego nie jest obecnie problemem, gdyż w sprzedaży można znaleźć najróżniejsze maszyny od producentów zarówno rozpoznawalnych jak i dopiero zaczynających działalność. Jednym z najbardziej rekomendowanych maszyn jest Universal UR10, który jest standardową maszyną produkcyjną w wielu różnych zakładach. Jest to uniwersalny robot, który bez trudu może wykonywać bardzo zróżnicowane prace. Rozmiarami jest bardzo podobny do starego typu maszyn produkcyjnych i ramion robotycznych, choć od takowych jest znacznie bardziej rozbudowany. Należy również do najbardziej bezpiecznych maszyn, gdyż fabrycznie wyposażony jest w czujniki ruchu, odległości, oraz fotokomórki, dzięki którym możliwe jest natychmiastowe przerwanie pracy w przypadku wykrycia obecności pracownika w zasięgu ruchu maszyny, lub też wykonywanie zadania w taki sposób, by całkowicie omijać osobę w zasięgu maszyny.

UR10 w naszym zakładzie stosowany jest na całej linii procesu produkcyjnego, i wykonuje precyzyjne aczkolwiek powtarzalne zadania, obróbkę materiałów, a nawet służy do transportu i paletyzacji. Dzięki łatwości programowania oraz niemal nieograniczonej ilości zadań jakie może wykonywać, jeden robot może służyć na wielu różnych stanowiskach, jeśli zachodzi taka potrzeba.