Nowoczesne pompy Kremlina

Pistolety lakiernicze i aerografy specjalistyczne najczęściej używane są do malowania farbami o bardzo ciężkim składzie i gęstej konsystencji. Wymagają one zastosowania bardzo wysokiego ciśnienia powietrza, by mogły one być rozprowadzone na powierzchni dokładnie, aczkolwiek zdarza się iż urządzenia zasilające te narzędzia nie generują wystarczająco wysokiego ciśnienia by mogły one działać skutecznie.

Najlepsze profesjonalne pompy ciśnieniowe

pompa kremlinKompresory malarskie, nawet te profesjonalne, mają ograniczone ciśnienie, a więc nadają się tylko do malowania farbami na bazie wody. Cięższe farby nie mogą być używane z tak niskim ciśnieniem, i najczęściej powodują zatykanie narzędzia używanego w ten sposób. Pompy lakiernicze są urządzeniami które przeznaczone są właśnie do pracy z profesjonalnymi pistoletami lakierniczymi do użytku przemysłowego. Jedną z najbardziej rekomendowanych pomp profesjonalnych jest pompa Kremlin, która działa tak samo jak wszystkie inne marki owych pomp, aczkolwiek wyróżnia się spośród nich niezawodnością. Jest to budżetowa pompa, pozornie bardzo prosta, która jednak może być zastosowana w najbardziej profesjonalnych zakładach lakierniczych i konstrukcyjnych bez najmniejszych problemów. Pompa ta jest bowiem zdecydowanie wydajna, a dwa pojemne zbiorniki stale dostarczają powietrza do narzędzia używanego w danym momencie do malowania powierzchni.

Najważniejsze jest jednak wysokie ciśnienie urządzenia, które pozwala na komfortowe malowanie dowolnym rodzajem farb proszkowych, olejnych czy emalii samochodowych, zazwyczaj bardzo ciężkich. Jeden taki kompresor zazwyczaj w zupełności wystarcza do jednego stanowiska pracy i nie musi być uzupełniany o żadne kolejne urządzenia. Można nim zasilać każdy rodzaj pistoletu lakierniczego.