Obrotnica do palet – zastosowanie

Zadaniem obrotnicy do palet jest podniesienie ładunku oraz wykonanie z nim obrotu o dowolną ilość stopni. Urządzenia te są niezastąpione w halach magazynowych. Sama obrotnica jest elementem osprzętu wózka widłowego, ładowarki teleskopowej bądź klasycznego ciągnika rolniczego, z którego pomocą również mogą być układane palety.

Na czym polega fenomen obrotnic do palet?

obrotnica do paletSama obrotnica do palet składa się z przeciwległych, podwójnych wideł. To właśnie na te elementy może zostać załadowany towar. Jeden z boków obrotnicy posiada łopatę, której zadaniem jest zabezpieczenie towaru przed wypadnięciem w trakcie wykonywania obrotu. Jak wszystkie rodzaje osprzętu, obrotnica pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz zwiększenie wydajności wykonywanej pracy. Element ten pozwala na obrót ładunku nawet o 360 stopni. Jeśli stoimy przed wyborem obrotnicy do palet powinniśmy mieć przede wszystkim świadomość, że aby ją podłączyć wózek widłowy musi być wyposażony w jeden dodatkowy układ hydrauliczny. Obrotnica do palet zawiera więc podstawowe funkcje wideł wózka widłowego, a ponadto umożliwia dodatkowe obracanie ustawionej na widłach palety wokół własnej osi oraz jej obrót w pionie. Taki ruch urządzenia jest niezwykle przydatny podczas opróżniania skrzynek.  Decydując się na zakup tego osprzętu warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jego funkcjonalność. Czołowi producenci produkują bowiem obrotnice, które mogą zostać z łatwością dopasowane do różnych modeli wózków widłowych oraz ładowarek hydraulicznych, które stają się bardzo popularnymi maszynami roboczymi.

Obrotnice do palet spełniają swoje funkcje doskonale w wielu gałęziach przemysłu. Z ich zastosowaniem spotkać możemy się między innymi w przemyśle sadowniczym, przetwórstwie oraz we wszelkiego rodzaju magazynach, fabrykach oraz zakładach produkcyjnych.