Ocena jakości użytkowej i wartości rynkowej budynku

Świadectwa charakterystyki energetycznej ważne są przez 10 lat od ich wykonania. W okresie tych 10 lat nie należy wykonywać robót budowlanych, aby nie zmienić charakterystyki energetycznej budynku. Nie jest to jednak zakazane.

Osoby uprawnione do wystawiania świadectw energetycznych

projektowana charakterystyka energetyczna dolnośląskieRoboty można przeprowadzać, ale wtedy zmieniają się parametry charakterystyki, wiec przyda się również wykonanie nowego świadectwa energetycznego. Takie świadectwo będzie po prostu zgodne z aktualnym stanem budynku i jego zapotrzebowaniem na energię. Ważność certyfikatu energetycznego jest wydawana tylko przez osobę, która posiada specjalne uprawnienia. Te uprawnienia wydawane są przez Ministerstwo Infrastruktury. Osoba certyfikująca musi posiadać specjalny numer nadawany przez to Ministerstwo. Tylko taka projektowana charakterystyka energetyczna dolnośląskie jest ważna. Tworzenie świadectw charakterystyki energetycznej ma wiele różnych celów. Po pierwsze takie świadectwa oceniają jakość użytkową danego budynku. W związku z tym oceniana jest też wartość rynkowa nieruchomości. Oceniane są nie tylko domy i mieszkania, ale również lokale użytkowe, zakłady, instytucje, przedsiębiorstwa. W świadectwach energetycznych określane są specyficzne cechy jakości energetycznej danego budynku. Te cechy są interesujące nie tylko dla właścicieli budynków, ale również ich nabywców i najemców. Przedstawienie świadectwa charakterystyki energetycznej przyszłemu najemcy to bardzo dobre rozwiązanie, bo dzięki temu można zachęcić klienta do wynajmu czy kupna nieruchomości.

To świadectwa charakterystyki energetycznej wyznaczają współczesne trendy w zakresie budowy nieruchomości energooszczędnych, które będą spełniać oczekiwania właścicieli. Ocena wielkości zapotrzebowania na energię jest zawsze ujęta w certyfikacie energetycznym.