Ochrona szyb za pomocą folii samoprzylepnej

 

Powierzchnie szklane wyglądają dobrze i pasują do każdego stylu. Jak wiadomo, szkło może pęknąć, a jego wymiana jest kosztowna. Można jednak zastanowić się, w jaki sposób zabezpieczyć szyby przed pękaniem. Na rynku znajdziemy folię, która doskonale zabezpieczy gładką powierzchnię szkła, na przykład w oknach. Nie pękną, ani nie pojawią się na szkle zarysowania.

Folia ochronna do szyb

folia ochronna samoprzylepnaMetr kwadratowy takiej foli kosztuje około dwudziestu pięciu złotych. Jest to folia ochronna samoprzylepna o różnych kolorach, a także samoprzylepna. Z jej pomocą zabezpieczysz szkło przed uszkodzeniami. Najpierw musisz zmierzyć powierzchnie szklane, a później zamówić odpowiednią ilość folii. Z każdej strony dodaj dwa centymetry zapasu. Folię naklejaj od dołu, centymetr po centymetrze. Nie rób tego na raz, aby nie powstały bąbelki powietrza pomiędzy folią, a szkłem. Taką folią możesz nie tylko zabezpieczyć szkło, ale nieznacznie zmienić jego wyglądać. Może być ona przyciemniająca. Możesz uzyskać także efekt błysku lub matu. Na niektórych foliach nadrukowane są wzory, a nawet zdjęcia. Jeśli samodzielnie nie podejmiesz się naklejania folii, zdecyduj się na skorzystanie z usługi osoby, która się na tym zna. Na pewno takiemu człowiekowi wyjdzie to dobrze, ponieważ prace z folią samoprzylepną nie należą do najtrudniejszych. Przekonasz się o tym, jeśli spróbujesz.

Takie zabezpieczanie szkła to dobry pomysł, ponieważ dzięki temu jest ono trwalsze. Po pokryciu szkła folią szansa na jego zarysowanie lub stłuczenie znacznie spada. Do tego możemy zmienić wygląd okna. Polecam to rozwiązanie tym, którzy mają stare szyby, wymagające częściowego odświeżenia. Może się okazać, że jest to lepszy pomysł, niż wymiana okna. Na pewno dużo bardziej oszczędny i ekonomiczny.