Odbiór gruzu Poznań ze zniszczonej Warszawy

Powstanie Warszawskie rozpoczęło się pierwszego sierpnia tysiąc dziewięćset czterdziestego czwartego roku. Trwało sześćdziesiąt trzy dni i zakończyło się trzeciego października tysiąc dziewięćset czterdziestego czwartego roku.

Odbiór gruzu Poznań był cykliczny

Odbiór gruzu PoznańPrzez te sześćdziesiąt trzy dni walki trwały bez przerwy, do tego cykliczne naloty floty Trzeciej Rzeszy, przez co duża część Warszawy została kompletnie zniszczona. Gdy już Powstanie Warszawskie się zakończyło, a wojska Armii Czerwone wkroczyły do niej siedemnastego stycznia tysiąc dziewięćset czterdziestego czwartego roku zastały tylko kupę gruzu. Gdy już po Niemcach nie było w warszawie ani słuchu, ani widu zaczęła ludność cywilna do niej wracać. I tym samym rozpoczęło się wielki odbudowywanie Warszawy. Zaczęto odbudowywać zniszczone kamienice, wszystko według planów, jak to wyglądało przed wojną. Jednak komuniści zadbali też o swój interes w Warszawie, nie został odbudowany Pałac Saski, jak i zaplanowano budowę Pałacu Kultury. Jednak mimo odbudowy wielu kamienic w Warszawie została bardzo duża ilość gruzu. Władze Poznania zaoferowały wywóz gruzu do Poznania właśnie. Nie wiadomo po co im to było. Odbiór gruzu Poznań odbywał się cyklicznie. Taki wywóz gruzu cennik miał zadziwiający, Warszawa nie chała pieniędzy tylko ludzi do pracy, aby pomogli w dalszym odbudowywaniu stolicy oraz jej rozwoju.

Tysiąc dziewięć set pięćdziesiątego piątego. Te lata odbudowy pokazują, jak bardzo stolica naszego kraju ucierpiała w wyniku Drugiej wojny Światowej.

Odbiór i wywóz gruzu – Gruzik