Piłkarski sprzęt treningowy

 

Sprzęt do treningu piłki nożnej jest bardzo zróżnicowany, i często dość wyspecjalizowany, tak że pomaga w szlifowaniu bardzo specyficznych umiejętności. Każdy profesjonalny klub sportowy wykorzystuje takie wyposażenie, podobnie jak coraz większa ilość amatorskich drużyn i stowarzyszeń piłkarskich.

Wyposażenie do ćwiczeń piłki nożnej

akcesoria piłka nożnaJednym z najczęściej używanych urządzeń treningowych, jakie pojawiają się zarówno w amatorskich klubach, jak i w profesjonalnych drużynach są piłkochwyty. Te proste, aczkolwiek bardzo przydatne, siatki, zamocowane na metalowych stelażach służą najczęściej do treningu celności oraz technik strzału, aczkolwiek mogą być również urządzeniami zaawansowanymi, do ćwiczeń profesjonalnych. Takie piłkochwyty mają zazwyczaj siatki dopasowane do konkretnej linii strzału, zazwyczaj krzywej, i umożliwiają ćwiczenie najbardziej wymagających i nietypowych technik piłkarskich. Na boiskach treningowych można zobaczyć również bardziej niestandardowe akcesoria Piłka nożna wymaga od zawodników posiadania wielu różnych umiejętności, w tym i dobrej zdolności do „żonglowania” piłką, czyli dribblingu. Do nauki tej techniki służą specjalne, obciążone piłki, zamocowane na ciężkiej podstawie za pomocą elastycznego przewodu. Z racji większej masy, owe piłki wymagają znacznie większego nakładu siły ale również i koncentracji podczas żonglowania piłką, i są jednymi z najlepszych narzędzi, przeznaczonych właśnie do ćwiczeń tego rodzaju.

Popularne są natomiast wysokie pachołki, ustawiane w odstępie około jednego metra od siebie, na których trenuje się manewrowanie i szybkie poruszanie się z piłką, oraz wykonywanie uników. W zależności od zasobów drużyny, osprzęt może być całkiem prosty, lub też zaawansowany i zróżnicowany.

Zamówisz je na stronie https://a-ty.pl/