Plac zabaw i siłownie zewnętrzne – jaki powinien być?

Plac zabaw to zdecydowanie jest jedno z takich miejsc, które jest uwielbiane przez wszystkie dzieci. Każdy maluch lubi się huśtać na huśtawkach, wspinać się na drabinkach, zjeżdżać na zjeżdżalni, czy też bawić się na innych przyrządach.

Jaki powinien być dobry plac zabaw i siłownie zewnętrzne

siłownie pleneroweDlatego też taki plac zabaw musi się znajdować w każdym mieście, podobnie jak siłownie zewnętrzne. A do tego często jest też koło przedszkola, czy świetlicy. Jednak jak powinien wyglądać dobry plac zabaw? Przede wszystkim powinien być on bezpieczny dla maluchów. Wiadomo, że małe dzieci są ciekawskie i chętnie będą wszystko sprawdzały. My musimy zadbać o to, by czuły się tam bezpiecznie. Wszystkie sprzęty powinny być tam dobrze i mocno zamontowane, czyli dobrze osadzone i zakotwiczone w ziemi, jak również naoliwione i sprawdzone, czy nie jest przerdzewiałe, drewno nie jest zgniłe i zbutwiałe, a podłoże nie jest stabilne. Dobrze jest też zadbać o teren dookoła placu zabaw. Oczywiste jest, ze musi on być ogrodzony, ma jego podłoże powinno być jak najbardziej miękkie, czyli sprawdzi się trawa, piasek, czy też maty zabezpieczające. Wtedy nawet jeśli dziecko upadnie to nie stanie się mu nic strasznego. Siłownie plenerowe też są tak zabezpieczane. Do tego taki plac zabaw od producenta powinien być również różnorodny. Powinny tam być karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice czy drabinki.

Dzięki temu każde dziecko może wybrać coś co mu się najbardziej podoba, a też nikt nie będziemy musiał długo czekać na swoją kolej na zjeżdżalni. To najlepsza rozwiązanie.