Polecany car detailing

Nabycie samochodu nie kończy się na kosztach, zwłaszcza jeżeli mówimy o pojeździe używanym. Takie modele często wymagają włożenia pieniędzy, aby ich stan nie budził zastrzeżeń technicznych i wizualnych. Warto pamiętać, że wygląd zewnętrzy ma duży wpływ na wartość rynkową.

Czym jest auto detailing?

car detailing ruda śląskaKażdy kto kupuje samochód, w pierwszej kolejności zwraca uwagę na jego wygląd zewnętrzny. Im więcej uszkodzeń jest na jego karoserii, tym niższą będzie mieć cenę. Dlatego też wielu właścicieli samochodów dba o ich wygląd od samego początku, gdyż wiedzą jak kosztowne jest ponowne malowanie samochodu. Można samodzielnie czyścić, myć, polerować czy woskować samochód, jednakże efekt nie zawsze będzie taki jak byśmy chcieli. Również można postawić na profesjonalne rozwiązania takie jak car detailing Ruda Śląska jest regionem, w którym działa przynajmniej kilka salonów z tej branży. Pojawiły się one w Polsce już kilkanaście lat temu i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Głównym założeniem car detailingu jest podniesienie wartości rynkowej pojazdu, poprzez poprawę jego wyglądu. Na usługi detailingowe składa się  wiele zabiegów, które polegają na dokładnym czyszczeniu, ale przede wszystkim, zabezpieczaniu karoserii, tapicerki czy podwozia. Do najczęściej wymienianych należy zaliczyć powłoki ceramiczne, które tworzą na lakierze twardą warstwę ochronną, bezbarwną folię, która zabezpiecza lakier przed zarysowaniami, odpryskami i otarciami. Jest to kosztowne, ale daje spektakularne efekty.

Z usług auto detailingowych najczęściej korzystają właściciele samochodów klasy premium, ponieważ w ich przypadku wydatek rzędu kilku tysięcy złotych nie jest przesadzony. Jednakże warto zaznaczyć, że efekty usług detailingowych utrzymują się nawet do dziewięciu lat.